Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай зазнає найбільшого дефляційного тиску з 2020 року

  2023-12-11

  Китайська економіка зазнає найбільшого дефляційного тиску за останні 3 роки, а слабкий внутрішній попит ставить під сумнів економічне відновлення у 2024 році.

  Про це повідомляє Економічна правда із посиланням на Reuters.

  Індекс споживчих цін впав на 0,5%, порівняно з минулим роком, та навіть з жовтнем 2023 року. Як повідомляється, тиск падіння цін продовжиться на початку 2024 року.

  “Це виявилося глибшим, ніж середній прогноз в опитуванні Reuters, який передбачав зниження на 0,1% як в річному, так і в місячному обчисленні. Зниження індексу споживчих цін (ІСЦ) в річному обчисленні було найстрімкішим з листопада 2020 року. Ці цифри додаються до нещодавніх змішаних даних про торгівлю”, – йдеться в повідомленні.

  Говорячи про причини, головний економіст Jones Lang Lasalle, Брюс Панг, називає: падіння світових цін на енергоносії, згасання зимового туристичного буму та критичний надлишок пропозиції.

  Попри невтішні оцінки, представники китайської влади позитивно оцінюють загрози для економіки. Голова центрального банку Китаю, Пан Гонгшенг заявив, що інфляція має “піти вгору”, а очільниця міністерства економіки Китаю зазначила, що ризики є “контрольованими”.

  Як очікується, влада Китаю стимулюватиме внутрішній попит та намагатиметься прискорити економічне відновлення, про це зазначають державні ЗМІ, цитуючи політбюро Комуністичної партії Китаю.

   

  Китай зазнає найбільшого дефляційного тиску з 2020 року

  Customers buy fruitS and vegetables at a supermarket in Hangzhou, east China’s Zhejiang province on October 16, 2017.
  China’s factory price inflation rose again in September, official data showed on October 16, indicating the improving domestic demand while the central bank chief said he expects strong growth in the second half despite fears of slowdown. / AFP PHOTO / STR / China OUT (Photo credit should read STR/AFP via Getty Images)

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *