Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай запустить на орбіту панорамний космічний телескоп GECAM

  2020-11-30

  У грудні цього року Китай планує запустити на орбіту космічний телескоп GECAM, який буде вивчати гравітаційні хвилі й електромагнітні явища, викликані масивними космічними об’єктами, повідомляє агентство Xinhua.

  Телескоп буде цілою космічною обсерваторією, що складається з двох штучних супутників, що знаходяться на протилежних точках земної орбіти. Це дасть можливість ефективно сканувати небесну сферу в пошуках гамма-випромінювання.

  Гравітаційними хвилями вчені називають коливання простору-часу, що викликають масивні об’єкти, які рухаються зі змінним прискоренням. Існування таких хвиль передбачив Альберт Ейнштейн ще більше ста років тому, проте вперше їх зафіксували лише у вересні 2015 року. Вчені вже спостерігали гравітаційні хвилі від злиття двох чорних дір, двох нейтронних зірок, чорної діри й нейтронної зірки. Виявлення таких гравітаційних хвиль — важливе підтвердження загальної теорії відносності.

  Крім гамма-випромінювання від джерел гравітаційних хвиль, телескоп GECAM буде сканувати високоенергетичне випромінювання космічних сигналів невідомої природи, а також стежити за спалахами від нейтронних зірок. Запуск космічної обсерваторії відбудеться з космодрому Січан в провінції Сичуань.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *