Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай закрив небо для літаків Boeing та Airbus російських авіаперевізників

  2022-05-27

  Китай закрив повітряний простір для літаків Boeing та Airbus російських авіакомпаній, зареєстрованих у двох юрисдикціях, тобто примусово зареєстрованих у РФ після запровадження західних санкцій. Про це повідомляє РБК з посиланням на джерела.

  За інформацією одного зі співрозмовників видання, у травні авіавлада Китаю попросила всі авіакомпанії актуалізувати електронні досьє (портфоліо, в якому містяться відомості про літаки, власників авіакомпаній, договори на наземне обслуговування). Процедура стандартна, але Китай вніс у неї деякі коригування.

  Перевізники з РФ, які літають у КНР, поновили інформацію. Проте влада Китаю запросила підтверджуючі дані, що їхні імпортні літаки офіційно знято з реєстрації за кордоном. Таких документів російські авіакомпанії надати не змогли. Тому китайська влада, дотримуючись міжнародного авіазаконодавства, відмовила у польотах на таких літаках.

  Співрозмовник зазначає, що зараз вимоги щодо «чистоти» літаків з точки зору реєстрації висувають й інші країни. Наприклад, Туреччина відмовляє у дозволах на польоти в країну або через її повітряний простір літакам «з подвійною реєстрацією».

  Інший співрозмовник також підтвердив, що без сертифіката про дереєстрацію літаки не допускаються до польотів у Китай.

  Китай закрив небо для літаків Boeing та Airbus російських авіаперевізників

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *