Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай закликає Сполучені Штати зберігати спокій стосовно заяв про розвідувальний зонд

  2023-02-03

  Китай закликає Сполучені Штати залишатися холоднокровними, поки  Пекін вивчає заяви американського уряду про політ китайського розвідувального зонду над територією США поблизу важливих військових об’єктів, повідомляє видання Bloomberg.

  Як повідомляє видання, речниця МЗС Китаю Мао Нін на брифінгу у п’ятницю зазначила: «Ми не маємо наміру порушувати суверенітет та повітряний простір інших країн. Ми збираємо та перевіряємо факти. Сподіваємося, що відповідні сторони холоднокровно врегулюють це питання».

  «Поки не стане зрозуміло, що сталося, будь-які навмисні спекуляції та роздмухування ситуації не допоможуть вирішити проблему», ‒ заявила представниця МЗС.

  Виявлення китайського зонду-шпигуна на великій висоті в західній частині США загрожує затьмарити візит держсекретаря США Ентоні Блінкена до Пекіна, який багато ким сприймається як спроба нормалізації відносин. Пекін намагався створити конструктивний фон для дискусій, опублікувавши низку коментарів у державному ЗМІ Женьмінь Жибао, в яких закликав обидві країни знайти спільну мову.

  Китайський зонд був вперше помічений на початку тижня в штаті Монтана, де розташовані чутливі військові об’єкти.

  Китай закликає Сполучені Штати зберігати спокій стосовно заяв про розвідувальний зонд

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *