Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай закликає до якнайшвидшого відновлення мирних переговорів з метою врегулювання російсько-українського конфлікту

  2024-01-12

  Заступник постпреду Китаю при ООН Ґен Шуан 10 січня на засіданні Ради Безпеки ООН висловив стурбованість і жаль у зв’язку з погіршенням гуманітарної ситуації в Україні, закликавши сторони конфлікту зберігати спокій, проявляти стриманість і якнайшвидше відновити мирні переговори, передає CRI Online.

  Під час засідання Розмарі Дікарло, заступник генерального секретаря ООН з політичних питань та питань миробудування, поінформувала про поточну ситуацію в Україні. За її словами, на початку 2024 року ситуація в Україні залишається серйозною, при цьому бойові дії призводять до загибелі мирних жителів як в Україні, так і в Росії.

  Розмарі Дікарло закликала всі сторони забезпечити безпеку цивільних об’єктів та мирних жителів та надати експертам Міжнародного агентства з атомної енергії повний доступ до Запорізької АЕС для перевірки.

  У своєму виступі на засіданні Ґен Шуан заявив, що китайська сторона закликає сторони конфлікту зберігати спокій і виявляти стриманість, суворо дотримуватись міжнародного гуманітарного права та докладати різноманітних зусиль для захисту безпеки цивільного населення та об’єктів цивільної інфраструктури, особливо ядерних об’єктів.

  Китай закликає міжнародне співтовариство та гуманітарні організації нарощувати зусилля порятунку, щоб допомогти людям, які постраждали від кризи, подолати труднощі.

  “Історія неодноразово доводила, що у конфліктах та війнах не буває переможців. Усі сторони повинні відстоювати концепцію загальної, комплексної, кооперативної та сталої безпеки, дотримуватися загального спрямування політичного врегулювання, підтримувати охолодження ситуації та сприяти цьому. Сторони конфлікту мають активно реагувати на заклики міжнародної спільноти до миру, зміцнювати контакти та накопичувати консенсус, щоб якнайшвидше відновити мирні переговори, а міжнародній спільноті слід нарощувати дипломатичне посередництво та створити необхідні умови та атмосферу”, — зазначив Ґен Шуан.

   

  Китай закликає до якнайшвидшого відновлення мирних переговорів з метою врегулювання російсько-українського конфлікту

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *