Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай заявив, що працюватиме над «політичним врегулюванням» війни рф проти України разом із Францією

  2023-06-09

  Представники Китаю та Франції провели розмову

  Пекін заявив, що його головний дипломат Ван І обговорив із радником президента Франції з питань зовнішньої політики Еммануелем Бонне роботу над «політичним рішенням» ситуації в Україні. Про це повідомляє ZN.ua.

  Ван І та Еммануель Бонне під час телефонної розмови в понеділок, 5 червня, домовилися «створити умови для початку процесу політичного врегулювання», йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Китаю, без уточнення, що саме це передбачає. Міністерство закордонних справ Франції не опублікувало звіт про цю розмову на своєму сайті.

  Раніше Макрон доручив Бонне працювати з Ван І над створенням програми, яку можна було б використати як основу для майбутніх переговорів. Неясно, чи має Макрон підтримку свого плану з боку Києва та його союзників, багато з яких відкинули пропозиції про припинення вогню, що дозволило б Росії зберегти територіальні здобутки.

  Будь-які майбутні переговори залежатимуть від кількох умов, у тому числі від контрнаступу українських сил, який міг би поставити Київ у сильну позицію під час будь-яких переговорів, повідомляло раніше агентство Bloomberg.

  На початку цього року Пекін опублікував «мирний план» із 12 пунктів щодо війни Росії проти України, в якому закликав до припинення вогню.

  Зусилля Франції щодо співпраці з Китаєм над «врегулюванням ситуації в Україні» знову опинилися під пильною увагою в квітні після того, як посол Пекіна у Франції Лу Шей заявив телеканалу LCI, що колишні радянські республіки не мають суверенного статусу як незалежні держави. Ця заява ігнорує міжнародно визнані кордони у Східній та Центральній Європі.

  Зауваження були його особистою думкою і не суперечили офіційній зовнішній політиці Китаю, сказав Лу Шей в інтерв’ю французькому ЗМІ.

  Однак така позиція суперечить заяві Міністерства закордонних справ Китаю після його коментарів про те, що Пекін поважає статус колишніх радянських республік як суверенних країн після розпаду СРСР.

  Китай заявив, що працюватиме над «політичним врегулюванням» війни рф проти України разом із Францією

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *