Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай заявив, що готовий надати допомогу постраждалим унаслідок руйнування Каховської ГЕС

  2023-06-09

  Китай готовий направити в Україну гуманітарну допомогу постраждалим від затоплення, спричиненого підривом російськими військовими греблі Каховської ГЕС. Про це повідомляє Укрінформ.

  Ван зауважив, що Китай «серйозно стурбований» повідомленням про руйнування греблі і конструкцій Каховської ГЕС та його гуманітарними, економічними й екологічними наслідками.

  «Ми закликаємо всі сторони конфлікту поважати міжнародне гуманітарне право та робити все можливе для захисту мирного населення і безпеки цивільних об’єктів», – сказав дипломат.

  За його словами, за нинішніх обставин ключовим пріоритетом є «докласти зусиль для порятунку жителів постраждалих районів та адекватного реагування на стихійне лихо».

  Ван нагадав, що від початку «кризи» (так у Пекіні називають розв’язану Росією війну проти України) Китай дотримується власної позиції і «відіграв конструктивну роль у сприянні полегшенню життя людей в Україні».

  «Ми висунули ряд пропозицій, включаючи ініціативу з шести пунктів щодо поліпшення гуманітарної ситуації в Україні, і направили в Україну кілька партій гуманітарних вантажів. Ми готові й надалі докладати зусиль у цьому напрямку», – заявив Ван.

  Однак він не уточнив, яку саме гуманітарну допомогу Китай планує надати.

  Китай заявив, що готовий надати допомогу постраждалим унаслідок руйнування Каховської ГЕС

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *