Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай зацікавлений у збільшенні експорту українських товарів, особливо продовольства

  2021-03-15

  Як передає Урядовий портал, Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, голова української частини Комісії по співробітництву між урядами України та КНР зустрілася з Послом Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжуном.

  Співрозмовники розглянули стан виконання рішень 4-го засідання Комісії по співробітництву між урядами України та КНР.

  «Учасники зустрічі обговорили напрямки збільшення взаємного товарообігу та інвестиційного співробітництва. Посол Фань Сяньжун зауважив, що Китай зацікавлений у збільшенні експорту українських товарів, особливо продовольства», — йдеться у повідомленні.

  «Україна є однією з найбільших країн Європи та своєрідним «містком між Заходом та Сходом, Північчю та Півднем». Це створює значні торговельні можливості для світових виробників розвивати свої потужності саме в Україні. Ми також зацікавлені підтримувати динаміку торгівлі з Китаєм, відкривати нові товарні ринки КНР та продовжувати діалог щодо реалізації інвестиційних проєктів», — сказала Стефанішина.

  Українська сторона поінформувала представників КНР про хід консультацій з бізнесом щодо їхньої зацікавленості у розвитку окремих напрямів торгівлі з Китаєм та пріоритетних галузей інвестиційного співробітництва.

  Серед пріоритетних напрямів інвестицій сторони бачать: сільське господарство (розвиток індустріальних парків, виробництво і постачання сої, вирощування великого рогатого скоту); екологічні проєкти (переробка вторинної сировини); розвиток інфраструктури (контейнерних залізничних перевезень, портової та аеропортної інфраструктури, виробництво електроавтобусів, проєкти «smartcity») тощо.

  Сторони домовилися прискорити розробку дорожньої карти реалізації «Програми співпраці України та КНР в Ініціативі спільного будівництва «Економічного поясу шовкового шляху» та «Морського шовкового шляху 21 ст.» («Програма «Пояс та Шлях»). Відповідна програма була підписана на 4-му засіданні комісії та надає можливість українському бізнесу у співробітництві з китайськими партнерами отримувати адміністративну підтримку з КНР і доступ до фінансування проєктів у пріоритетних напрямках.

  Довідково: За результами глобального дослідження, проведеного Міжнародною асоціацією Геллап наприкінці 2020 року, більшість українців вважають, що Китай та США залишаться наддержавами й в наступному десятилітті.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *