Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай вводить масштабні санкції проти України

  2021-02-05

  Керівництво КНР вдалися до низки болючих заходів проти українського агросектора і металургії, які стали відповіддю на введені президентом Зеленським за вказівкою США санкцій проти китайських інвесторів, які вклали багатомільйонні інвестиції в підприємство «Мотор Січ».

  Як передає кореспондент РІА «Новий День», про це в ефірі телеканалу «Перший козацький» розповів український експерт Сергій Белашко.

  За його словами, заборона Китаю на поставки української сільгосппродукції і металу призведе до того, що їх не буде кому збувати на вже сформованих десятирічних ринках.

  «Можна згадати антикитайські санкції Києва. Іншими словами, санкції проти найбільшого торгового партнера України. Відповідь на ці санкції вже анонсовані офіційною заявою МЗС КНР — Китай перестає купувати українську кукурудзу, сою, пшеницю, цукор та інші агротовари, а також металопродукцію.

  В результаті Україна опиняється з дуже великим мінусом в торговому балансі, тому що українська кукурудза в таких обсягах, яка йшла в Китай, або соняшникова олія — не потрібна ні в ЄС, ні в США. Можна якось пробиватися на близькосхідні ринки, але на цих ринках досить щільно сидять США, ЄС, Росія, Туреччина і Канада. І, власне, ловити там «Украінушке» нічого», — наводить слова Белашко «ПолітНавігатор».

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *