Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай вітає посередницькі зусилля щодо ослаблення напруженості між Росією та Україною

  2022-05-04

  Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш в кінці квітня відвідав Росію та Україну. Офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь у зв’язку з цим 29 квітня зазначив, що китайська сторона вітає посередницькі зусилля А. Гуттеріша щодо послаблення напруженості у відносинах між Росією та Україною, передає CRI.

  «З початку російсько-українського конфлікту вже минуло більше двох місяців, непрямі наслідки якого стають все виразнішими з кожним днем, що викликає тривогу», — відповів Чжао Ліцзянь на регулярному брифінгу для журналістів.

  Китайська сторона зауважила, що останнім часом заклик громадськості в європейських країнах про якнайшвидше припинення конфлікту шляхом діалогу та мирних переговорів стає дедалі сильнішим. Затяжний конфлікт і санкції щодо Росії призвели до зростання цін на енергоносії в Єврозоні на 44,7% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Крім того, рівень інфляції неухильно зростає, все більше впливаючи на умови життя простого населення. При цьому американські торговці зброєю та продовольством, а також учасники фондової біржі, навпаки, заробляють на цьому чималі гроші, зазначив офіційний представник.

  «У ситуації, що склалася, міжнародне співтовариство має неухильно прагнути згуртування, а не розколу, досягнення демократії, а не гегемонії, діалогу і консультацій, а не односторонніх санкцій, незалежності, а не відстоювання інтересів однієї зі сторін, щоб спільно сприяти якнайшвидшому усуненню конфлікту та настанню перемир’я в найкоротші терміни. Китайська сторона готова спільними з іншими сторонами зусиллями й надалі відігравати конструктивну роль у цьому питанні», – наголосив Чжао Ліцзянь.

  Китай вітає посередницькі зусилля щодо ослаблення напруженості між Росією та Україною

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *