Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай виступає проти “Азіатсько-Тихоокеанської версії НАТО” – представник КНР в ООН

  2022-06-29

  Китай виступає проти участі НАТО в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (АТР) або створення «АТР версії НАТО». Про це заявив постпред КНР при ООН Чжан Цзюнь під час засідання Ради безпеки ООН щодо України, передає Global Times.

  «Ми закликаємо НАТО вивчити уроки, не провокуючи табірну конфронтацію під приводом української кризи, не провокуючи нову холодну війну і не вишукуючи уявних ворогів в АТР для створення конфліктів та розбіжностей», — сказав Чжан Цзюнь.

  Холодна війна давно скінчилася. Необхідно, щоб НАТО переглянуло своє позиціювання та взяті зобов’язання, повністю відмовилося від ментальності холодної війни, заснованої на конфронтації блоків, і прагнула створити збалансований, ефективний і стійкий механізм європейської безпеки відповідно до принципу неподільної безпеки.

  Говорячи про війну в Україні, Чжан Цзюнь сказав, що викликає жаль і стурбованість тим, що криза розширюється, а важка гуманітарна ситуація супроводжується жертвами серед цивільного населення.

  Він сказав, що діалог — єдиний життєздатний спосіб припинення бойових дій і закликав міжнародну спільноту уникати дій, що суперечать одна одній, а всі сторони працювати спільно для мирних переговорів між Росією та Україною. Крім того, КНР вітає посередницькі зусилля генерального секретаря ООН щодо експорту зернових, додав він.

  Китай виступає проти "Азіатсько-Тихоокеанської версії НАТО" - представник КНР в ООН

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *