Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай висловив зацікавленість у продовженні зернової угоди та пропонує своє посередництво

  2023-07-17

  Китай заявив, що сподівається на подальшу реалізацію Чорноморської зернової ініціативи, дія якої завершується сьогодні, та запропонував співпрацю у комунікаціях із сторонами. Про це повідомляє INSHE.TV, посилаючись на Anadolu Agency.

  У понеділок Китай підтримав “повну реалізацію” Чорноморської зернової ініціативи.

  “Китай сподівається, що Чорноморська зернова ініціатива і надалі буде збалансованою і повністю реалізованою”, – заявила Мао Нін, прес-секретар Міністерства закордонних справ Китаю.

  Мао Нін також повідомила, що Китай висунув свої ініціативи щодо міжнародного співробітництва у сфері продовольчої безпеки, пише пекінська щоденна газета Global Times.

  “Китайська сторона готова посилити комунікацію і співпрацю з усіма сторонами для зміцнення міжнародного консенсусу і забезпечення глобальної продовольчої безпеки”, – сказала Мао.

  Рік тому Туреччина, ООН, Росія та Україна підписали в Стамбулі угоду про відновлення експорту зерна з трьох українських чорноморських портів, який був призупинений після початку російсько-української війни в лютому цього року.

  Очікується, що угода втратить чинність сьогодні, якщо її не буде продовжено.

  У Стамбулі було створено Спільний координаційний центр, до якого увійшли представники трьох країн та ООН для нагляду за поставками.

  Однак російські чиновники недвозначно натякнули, що цього місяця вони можуть заблокувати продовження зернової угоди, скаржачись на те, що частина угоди, яка дозволяла російський експорт, залишилася невиконаною.

  Китай висловив зацікавленість у продовженні зернової угоди та пропонує своє посередництво

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *