Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай та ще 14 країн створили найбільшу у світі Зону вільної торгівлі

  2020-11-16

  15 листопада під час 37-го саміту АСЕАН представники з 15 країн у форматі відеоконференції підписали угоду про Всебічне регіональне економічне партнерство (RCEP). Після 8 років і 30 раундів переговорів, це стало початком функціонування найбільшого у світі блоку вільної торгівлі. Країнами-учасницями угоди є 10 країн-членів Асоціації держав Південно-Східної Азії, а також Китай, Японія, Республіка Корея, Австралія та Нова Зеландія.

  “Підписання угоди про RCEP – не тільки знакове досягнення регіонального співробітництва в Східній Азії, а й перемога мультилатералізму та вільної торгівлі”, – заявив Лі Кецян.

  За його словами, володіючи найбільшим населенням у світі, найрізноманітнішим членським складом і найбільшим потенціалом розвитку, зона вільної торгівлі, безумовно, надасть нового імпульсу розвитку та процвітанню в регіоні, а також зробить внесок у відновлення та зростання глобальної економіки.

  Країни домовилися про зниження тарифів і встановлення загальних для усіх учасників угоди правил торгівлі. Домовленості стосуються торгівлі, послуг, інвестицій, електронної комерції, телекомунікації та авторських прав.

  Китай та ще 14 країн створили найбільшу у світі Зону вільної торгівлі

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *