Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай та інші країни, що розвиваються дотримуються схожих позицій щодо поточної ситуації в Європі

    2022-03-21

    Розвиток української кризи виходить за свої рамки, побічний вплив на весь світ, і у зв’язку з цим більшість держав світу, включаючи Китай та інші країни, що розвиваються, поділяють обґрунтовані побоювання і дотримуються схожих позицій. Про це заявив сьогодні член Держради КНР, Міністр закордонних справ Ван Ї повідомляє CRI.

    Ван Ї зробив таку заяву на пресконференції за підсумками переговорів з Міністром закордонних справ Алжиру Рамтаном Ламамрою в Туньсі, провінція Аньхой, Східний Китай.

    За словами глави МЗС КНР, після обміну думками з багатьма міністрами закордонних справ країн Азії та Африки стало зрозуміло, що багато держав, як і Китай, уважно стежать за розвитком української кризи та багато в чому поділяють схожі позиції.

    «Ми всі вважаємо, що цілі та принципи Статуту ООН повинні дотримуватися, міжнародні суперечки повинні вирішуватися мирним шляхом, а зацікавленим сторонам слід якнайшвидше припинити вогонь і покласти край війні», — сказав Ван Ї.

    Під час обговорення в Генасамблеї ООН резолюції щодо українського питання Китай, Алжир та ціла низка інших країн утрималися під час голосування, зазначив міністр, додавши, що таке рішення — також позиція. За його словами, це дає світові шанс і демонструє незгоду з вирішенням суперечок за допомогою військових дій чи санкцій. Це також відповідальний підхід, зазначив Ван Ї.

    «Водночас ми вважаємо, що українське питання не виникло випадково. Воно є результатом взаємодії різних факторів та ескалації напруженості, яка накопичувалася роками», — сказав Ван Ї. В його основі лежить питання безпеки в Європі, і кроки НАТО щодо необмеженого розширення на схід заслуговують на переосмислення, продовжив міністр.

    За його словами, у довгостроковій перспективі країни Європи мають дотримуватись принципу неподільності безпеки, а також вести діалог та переговори з урахуванням законних занепокоєнь одна одної для створення збалансованого, ефективного та сталого механізму європейської безпеки.

    Китай та інші країни, що розвиваються дотримуються схожих позицій щодо поточної ситуації в Європі

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *