Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай та ЄС мають стати стабілізуючим фактором у неспокійному світі – Сі Цзіньпін на саміті ЄС-Китай

  2022-04-01

  Китай та ЄС мають принести більше стабільності у світ, що страждає від затяжної пандемії COVID-19, нестійкого відновлення світової економіки та війни, що триває в Україні. Про це заявив голова КНР Сі Цзіньпін під час виступу на саміті Євросоюз-Китай, який проходив 1-го квітня в режимі відеоконференції, повідомляє CGTN.

  Як дві основні сили, ринку та цивілізації, Китай та ЄС мають зміцнювати взаємодію з двосторонніх відносин та питань, що стосуються глобального миру та розвитку, зазначив Сі Цзіньпін, закликавши обидві сторони відігравати конструктивну роль у додаванні стабілізуючих факторів у турбулентний світ.

  Лідер КНР зазначив, що Китай та ЄС мають великі спільні інтереси та міцну основу для співпраці. Він додав, що лише через співпрацю та координацію обидві сторони можуть вирішувати проблеми та долати виклики.

  Наголосивши на послідовності та наступності політики Китаю щодо ЄС, Сі Цзіньпін закликав сформувати власне сприйняття Китаю, прийняти незалежну політику щодо КНР та працювати з Китаєм для стабільного та сталого розвитку двосторонніх зв’язків.

  Своєю чергою Європейський союз закликав КНР допомогти припинити війну Росії проти України. Про це йдеться у пресрелізі ЄС за результатами саміту.

  Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила: «Ми наголосили, що вторгнення Росії в Україну є визначальним моментом не лише для нашого континенту, а й для наших відносин із рештою світу. Повинно дотримуватися міжнародне право, а також суверенітет та територіальна цілісність України. Китай як постійний член Ради безпеки ООН несе особливу відповідальність. Жоден європейський громадянин не зрозуміє жодної підтримки можливості Росії вести війну. Ми також обговорили співпрацю з кількох питань, таких як глобальна продовольча безпека, зміна клімату та боротьба з COVID».

  Президент Європейської ради Шарль Мішель наголосив, що ЄС та Китай, як великі світові держави, мають разом працювати над припиненням війни в Україні якнайшвидше. «У нас спільна відповідальність за підтримання миру та стабільності, а також за безпечний та стійкий світ. Необхідно дотримуватися ключових міжнародних норм та принципів. Ми розраховуємо на підтримку Китаю в досягненні остаточного припинення вогню, припинення невиправданої війни та подолання викликаної нею серйозної гуманітарної кризи».

  У повідомленні йдеться, що «ЄС та Китай широко обговорили військову агресію Росії проти України, яка ставить під загрозу глобальну безпеку та світову економіку, а також продовольчу та енергетичну безпеку. ЄС наголосив, що його ключовим пріоритетом є припинення невиправданого та неспровокованого вторгнення Росії в Україну — суверенну країну та ключового партнера ЄС. ЄС також наголосив на важливості надання РФ гуманітарного доступу та захисту гуманітарних коридорів, а також помірності від завдання ударів по цивільному населенню та інфраструктурі».

  Китай та ЄС мають стати стабілізуючим фактором у неспокійному світі – Сі Цзіньпін на саміті ЄС-Китай

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *