Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай стоїть на боці миру та справедливості в українському питанні — МЗС КНР

  2022-06-17

  Китай і надалі виноситиме незалежні міркування, виходячи з історичної широти та сутності українського питання, і стоятиме на боці миру та справедливості, 16 червня заявив офіційний представник МЗС Китаю Ван Веньбінь на відомчій пресконференції в Пекіні.

  Таку заяву зробив китайський дипломат, коментуючи висловлювання представника Держдепартаменту США про те, що Китай ризикує опинитися “на неправильному боці історії” стосовно українського питання.

  “Щодо українського питання Китай завжди дотримується об’єктивної та справедливої позиції та завжди виносить незалежні міркування, виходячи з суті питання. Ми виступаємо за мирне врегулювання суперечок шляхом переговорів та діалогу та підтримуємо всі дипломатичні зусилля, які допоможуть пом’якшити ситуацію. Ми продовжуватимемо робити все можливе для сприяння мирним переговорам та відігравати свою належну роль у цьому відношенні”, – наголосив китайський дипломат.

  Ван Веньбінь зазначив, що Китай завжди стоїть на боці миру та справедливості й розкритикував США за підбурювання до конфлікту.

  “Ми завжди стоїмо на боці миру і справедливості. У той час як США порушували свої зобов’язання і постійно підштовхували розширення НАТО на схід, що знову привело Європу до конфліктів та конфронтації, Китай активно виступав за концепцію загальної, всеосяжної, спільної та сталої безпеки, закликаючи до створення збалансованої, ефективної та сталої архітектури європейської безпеки. У той час як США вимагали воювати до останнього українця та підливали олію у вогонь конфлікту, Китай активно сприяв мирним переговорам і вказував, що міжнародна спільнота має підтримати Росію та Україну у продовженні переговорів замість бойових дій. У той час як США посилювали тиск і вводили надзвичайні санкції, які поступово призводили до розширення та поширення побічних ефектів кризи, Китай рішуче виступав проти політизації, інструменталізації світової економіки та використання світової економіки у якості зброї, наголошуючи, що досягнення десятиріч зусиль у галузі міжнародного економічного співробітництва не повинні бути знищені в один день, і тим більше не можна змушувати простих людей усіх країн платити за це високу ціну», – констатував представник зовнішньополітичного відомства Китаю.

  Китай стоїть на боці миру та справедливості в українському питанні — МЗС КНР

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *