Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай став одним із головних торгових партнерів України з експорту агропродукції у 2021 році

  2021-12-03

  Китай став одним із головних торгових партнерів України з експорту агропродукції за перші 9 місяців 2021 року, а оборот торгівлі агропродукцією між Україною та країнами Азії зріс на 20%. Зазначає заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов.

  “При цьому позитивне для України сальдо торгівлі вдалося збільшити до 8 млрд, що було обумовлено зростанням вітчизняного експорту (+$1,5 млрд), тоді як імпорт сільгосппродукції в Україну з країн азіатського регіону збільшився не істотно (+$0,1 млрд)”, — додав вчений.

  Головними торговельними партнерами для України в Азії в контексті експорту в поточному році є Китай, Індія, Туреччина, Індонезія, Саудівська Аравія, Іран, Ірак, Пакистан та Ізраїль. Сумарно дані країни акумулюють понад 80% вартісних обсягів українського агроекспорту в зазначений регіон.

  Оскільки Азія є найбільшим ринком збуту для української агропродовольчої продукції, товарна структура експорту в регіоні цілком відображає загальну. Вона представлена переважно зерновими та олійними культурами, рослинними оліями, залишками переробки харчової промисловості та м’ясопродуктами. У свою чергу, з азіатських країн Україна імпортує в основному екзотичні фрукти, пальмову олію, насіння олійних культур, чай і каву.

  “За прогнозними оцінками вчених Інституту аграрної економіки, у 2021 Україна може оновити торішній рекорд аграрного експорту в країни Азії, який становить $10,9 млрд, на користь цього свідчить зростаюча динаміка постачання вітчизняної сільгосппродукції в азіатські країни протягом вже понад 10 років. В той самий час, комплексна потенційна ємність ринку країн Азії залишається для українських постачальників невикористаною, оскільки зараз попит на продовольство в цьому регіоні зростає дуже динамічно», — підсумував Микола Пугачов.

  Китай став одним із головних торгових партнерів України з експорту агропродукції у 2021 році

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *