Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай рішуче виступає проти провокації конфронтації по всьому світу з боку НАТО

  2022-05-06

  У четвер Рада Безпеки ООН провела засідання з українського питання. Постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь закликав міжнародну спільноту активізувати зусилля щодо сприяння припиненню вогню та припиненню бойових дій, щоб звести до мінімуму гуманітарні наслідки конфлікту, зазначивши, що уроки української кризи глибокі та заслуговують на серйозне осмислення.

  Дипломат заявив, що неодноразове розширення НАТО на схід після закінчення холодної війни не тільки не зробило Європу безпечнішою, а й посіяло насіння конфлікту. НАТО називає себе оборонною організацією, але довільно розпочинало війни проти суверенних держав, які призвели до величезних жертв та гуманітарних катастроф.

  Чжан Цзюнь нагадав, що 7 травня 1999 року НАТО розбомбило Посольство КНР у Союзній Республіці Югославія. Тоді загинули троє китайських журналістів, понад 20 дипломатів зазнали поранень. Китайський народ не забуде цієї варварської жорстокості й ніколи не допустить повторення подібних інцидентів.

  Постпред наголосив, що безпека всіх країн неподільна, нерозумно заснувати безпеку однієї держави на незахищеності інших, це не спрацює. Холодна війна давно закінчилася, НАТО має скоригувати свою позицію з урахуванням розвитку ситуації. Уперта прихильність застарілої концепції безпеки та прагнення спровокувати конфронтацію між блоками та створити напруженість у Європі, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та у всьому світі шкідливі, як для самого альянсу, так і для інших. Китай рішуче виступає проти цього, заявив Чжан Цзюнь.

  Постпред наголосив, що світові не потрібна “нова холодна війна”, він не витримає ще більших потрясінь та розколів. Китай урочисто заявляє, що для врегулювання реальних проблем безпеки людства та досягнення довгострокового миру у всьому світі всі країни повинні підтвердити свою відданість цілям та принципам Статуту ООН, ефективно підтримувати принцип неподільності безпеки та об’єднати зусилля шляхом консультацій для побудови збалансованої, ефективної та сталої архітектури глобальної та регіональної безпеки.

  Китай рішуче виступає проти провокації конфронтації по всьому світу з боку НАТО

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *