Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай проводить військові навчання біля Тайваню на тлі візиту американської делегації

  2022-04-16

  Китай проводить військові навчання біля Тайваню на тлі візиту делегації Конгресу США на знак підтримки демократії. Про це стало відомо із заяви Східного командування Народно-визвольної армії Китаю, пише Reuters.

  Згідно з заявою, китайські військові направили фрегати, бомбардувальники та винищувачі у Східнокитайське море та район навколо Тайваню.

  «Ця операція є відповіддю на недавню часту подачу помилкових сигналів Сполученими Штатами з тайванського питання», – йдеться в повідомленні, в якому не згадують візит американської делегації.

  Міністерство оборони Китаю в окремому повідомленні заявило, що візит США був «наперед провокаційним» і «привів до подальшої ескалації напруженості в Тайванській протоці».

  Тайвань часто є джерелом напруженості між Пекіном та Вашингтоном.

  Сенатор-республіканець США Ліндсі Грем під час зустрічі з президентом Тайваню Цай Інвень зазначив, що війна в Україні та провокаційна поведінка Китаю об’єднали думку США у спосіб, якого раніше не було.

  «Відмовитися від Тайваню означало б відмовитися від демократії та свободи», — сказав він. «У світі зростає негативна реакція на бандитизм — на поганих хлопців».

  Сенатор Боб Менендес, голова комітету з міжнародних відносин, сказав, що технологічний центр є «країною глобального значення» і його безпека має значення для всього світу.

  Він визнав, що китайський уряд «дуже незадоволений» візитом делегації, але сказав, що це не завадить підтримувати Тайвань.

  «Оскільки Тайвань виробляє 90% високоякісної напівпровідникової продукції у світі, це країна глобального значення, наслідків та впливу, і тому слід розуміти, що безпека Тайваню має глобальний вплив» , — сказав сенатор.

   

  Двопартійна група з шести американських законодавців прибула на Тайвань 14 квітня з дводенним візитом в рамках поїздки, що раніше не анонсувалася.

  Китай проводить військові навчання біля Тайваню на тлі візиту американської делегації

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *