Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай пропонує скликати міжнародну конференцію для врегулювання «кризи в Україні»

  2024-03-08

  Китай вважає, що для врегулювання «кризи в Україні» необхідно провести міжнародну мирну конференцію, визнану Україною і Росією, в ході якої країни мали б можливість відверто висловити свої позиції та домовитися про врегулювання суперечок.

  Про це на пресконференції в кулуарах сесії законодавчого органу КНР сказав міністр закордонних справ Китаю Ван Ї, передає кореспондент Укрінформу.

  «Китай підтримує скликання міжнародної мирної конференції, на яку погодяться і Україна, і Росія, в якій усі сторони братимуть участь на рівних правах і матимуть можливість неупереджено та чесно обговорити всі мирні плани», – заявив Ван.

  Міністр нагадав оприлюднений минулого року «мирний план Китаю з 12-ти пунктів» та місії спецпредставника уряду КНР Лі Хуея з «човникової дипломатії» для сприяння врегулюванню в Україні, а також укотре підкреслив незмінність позиції Китаю стосовно якнайшвидшого припинення бойових дій та повернення до дипломатії в «українській кризі» (так у Пекіні називають війну – ред.).

  «Усі наші зусилля спрямовані на досягнення однієї мети – прокласти шлях до припинення збройного конфлікту та початку мирних переговорів», – зазначив він.

  Китайський топдипломат додав, що його країна продовжить відігравати конструктивну роль для пошуку політичного врегулювання конфлікту.

   

  Китай пропонує скликати міжнародну конференцію для врегулювання «кризи в Україні»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *