Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай проголосував проти розслідування ООН порушень Росією прав людини в Україні

  2022-05-13

  Рада з прав людини (РПЛ) ООН у четвер більшістю голосів підтримала резолюцію про розслідування ймовірних порушень Росією прав людини в Україні, передає Інтерфакс.

  Резолюцію ухвалили 33-ма голосами “За”, окрім Китаю проти проголосувала Еритрея, 12 країн утрималися.

  Китай проголосував проти розслідування ООН порушень Росією прав людини в Україні

  Як повідомляється на сайті ООН, у резолюції Рада підтвердила свою вимогу про негайне припинення воєнних дій проти України та просила Незалежну міжнародну комісію провести розслідування подій у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях наприкінці лютого та березні 2022 р., включно з їх гендерним аспектом, з метою притягнення до відповідальності винних.

  Рада також закликала РФ безперешкодно надавати співробітникам міжнародних правозахисних і гуманітарних організацій, включно зі спеціалізованими агенціями ООН, невідкладний, необмежений та безпечний доступ до осіб, перевезених із порушених війною районів України в РФ або раніше окуповані РФ території, та передати відповідним сторонам певне їх місцеперебування.

  “Дії Росії є порушенням міжнародного права, рівнозначні воєнним злочинам і злочинам проти людяності, і вона буде притягнута до відповідальності. Своєю агресією Росія розпочала трагедію, яка постійно наростала і суперечила принципам, на яких була заснована Організація Об’єднаних Націй. Безкарності бути не може, і з цього боку Рада грає вирішальну роль”, – йдеться в тексті резолюції.

  Також у документі наголошується, що війна підживлювалася посиленою формою дезінформації, в якій причиною вторгнення називався хтось ще, крім РФ, і “це слід відкидати та боротися з цим”.

  У резолюції також наголошується на заклопотаності блокадою українських портів на Чорному морі в контексті продовольчої та енергетичної безпеки.

  Довідково: Росію виключили із РПЛ після ухвалення резолюції про призупинення її членства на спеціальній сесії Генасамблеї 7 квітня, присвяченій ситуації в Україні. В ООН зазначили, що Росія зберігає місце у раді, але позбавлена права голосу та виступів.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *