Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай поставив газовий ультиматум Росії

  2024-06-03

  Президент РФ Володимир Путін не зміг домовитися з головою КНР Сі Цзіньпіном щодо будівництва газопроводу «Сила Сибіру-2» під час свого нещодавнього візиту до Пекіна. Про це повідомив Главком із посиланням на Financial Times.

  За їх словами, це сталося головним чином через вимогу Пекіна щодо ціни майбутніх постачань газу. Китай захотів купувати газ у Росії за внутрішніми російськими цінами, що «сильно субсидуються», що Москва вважала «необґрунтованим», стверджують співрозмовники  Financial Times.

  Також Пекін дав зрозуміти, що має намір купувати лише невелику частину з 50 млрд кубометрів на рік, які Москва хоче постачати за «Силою Сибіру-2».

  Через те, що переговори щодо газопроводу зайшли в глухий кут, у ще неопублікованому звіті одного великого російського банку, з яким ознайомилася Financial Times, газопровід було виключено з базового прогнозу для «Газпрому». Це призвело до зниження очікуваного прибутку експортної монополії майже на 15% у 2029 році, коли, згідно з розрахунками банку, газопровід мав бути запущений.

  Росія вже постачає Китаю газ із суттєвими знижками. Так, згідно з макроекономічним прогнозом Мінекономрозвитку РФ, до 2027 року російський газ для Китаю коштуватиме на 28% дешевше, ніж для споживачів у Європі та Туреччині. Так, у 2024 році експортна ціна для китайського ринку становитиме $257 за 1000 куб. м проти $320,30 для європейського та турецького ринків. Однак у наступні три роки різниця почне зростати. 2025-го ціна для Китаю буде на рівні $243,7, а для Європи та Туреччини – $320,1, 2026-го – $233 і $320 відповідно, а 2027-го – $227,8 і $315,4.

  У Китай Росія експортує газ трубопроводом «Сила Сибіру», максимальна проектна потужність якого – 38 млрд куб. м на рік. У 2023 році обсяг експорту газопроводом досяг 22,7 млрд куб. м. «Газпром» очікує виходу «Сили Сибіру» на повну експортну потужність до 2025 року. Також Росія пропонує Китаю побудувати газопровід «Сила Сибіру-2», яким газ із родовищ в Ямалі поставлятиметься на китайський ринок. Протяжність трубопроводу становитиме 3550 км, у тому числі 950 км мають пройти через територію Монголії.

   

  Китай поставив газовий ультиматум Росії

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *