Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Китай офіційно розпочав розслідування щодо спотового ринку залізної руди

    2021-06-24

    Національна комісія з розвитку і реформ Китаю (NDRC) у співпраці з Державною адміністрацією з ринкового регулювання Китаю оголосила про початок розслідування щодо спотового ринку залізної руди. Про це повідомив Reuters.

    Китайська влада заявила про намір боротися з накопиченням запасів залізної руди та спекуляціями на ринку. NDRC зазначає, що ціни на залізну руду різко зросли й залишаються на високому рівні, що чинить тиск на компанії середньої та нижньої ланки.

    Транзакції на платформах з торгівлі залізної руди, в тому числі в Пекінському центрі торгівлі залізною рудою (COREX), використовуються різними постачальниками цінових індексів для оцінки своїх цін.

    Деякі з цих індексів, які публікуються приватними постачальниками, згодом використовуються для розрахунків за фізичними операціями з товарами або для розрахунків за деривативами на біржі.

    Раніше NDRC заявив, що з 1 серпня набирають чинності нові правила управління індексами цін на товари та послуги, які будуть стандартизувати складання індексів цін і прозорість інформації.

    Тим часом аналітики фінансового конгломерату UBS допускають, що ціни на залізну руду могли досягти пікового зростання. Про це повідомив Barron’s.

    UBS прогнозував «суперцикл», протягом якого мало спостерігатися зростання цін. Тепер аналітики допускають, що ціни на руду могли сягнути пікового рівня. Згідно з UBS, ціни на руду зросли з $80/т у 2019 році до $220/т. Фінансовий конгломерат допускає, що ціни можуть впасти на 50%. Причина – поступове усунення збою поставок сировини з Бразилії.

    Китай – найбільший у світі імпортер залізної руди. Металургійні компанії Китаю у 2020 році збільшили імпорт залізної руди на 9,5% в порівнянні з попереднім роком – до 1,17 млрд т. Це рекордний показник. Про це повідомив Reuters з посиланням на дані Головного митного управління Китаю.

    Причина – зростання інвестицій в інфраструктуру з метою стимулювати відновлення національної економіки від пандемії коронавірусу.

    У грудні китайські металурги, навпаки, скоротили імпорт залізної руди на 4,5% в порівнянні з відповідним місяцем 2019 року – до 96,75 млн т.

     

    “GMK Center”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *