Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Китай не відмовляється від політики нульової толерантності до COVID, але послаблює деякі обмеження

    2022-12-05

    Незважаючи на те, що кількість нових випадків захворюваності на коронавірус в Китаї останнім часом досягнула рекордного рівня від початку пандемії, в неділю в деяких великих китайських містах карантинні заходи були послаблені – багато в чому через масові протести, що сколихнули країну минулого тижня. BBC News аналізує нові заходи, що впроваджує влада КНР

    У неділю влада повідомила, що кількість нових діагнозів знизилася по всій країні, що частково може бути пов’язано з меншою кількістю зроблених тестів. Влада також повідомила про дві нові смерті від вірусу.

    Використання в Китаї протиковидних вакцин західного виробництва могло б допомогти стримати поширення інфекції. Проте, як заявила напередодні голова Національної розвідки США Авріл Хейнс, проти цього виступає особисто голова КНР Сі Цзіньпін.

    І хоча хвиля масових протестних акцій, що прокотилася в останній тиждень по країні, не становить загрози для правлячої в Китаї Комуністичної партії, за словами Хейнс, масштабні виступи цілком можуть суттєво позначитися на рейтингу схвалення китайського лідера.

    Незважаючи на соціальні та економічні наслідки коронавірусної епідемії, Сі Цзіньпін “не бажає приймати кращу вакцину із Заходу, покладаючись натомість на китайський препарат, який не такий ефективний проти варіанта “Омікрон”, заявила глава американської розвідки.

    Пекін не сертифікував жодної іноземної вакцини проти ковіда, віддаючи перевагу препаратам вітчизняного виробництва, які, за даними деяких досліджень, не такі ефективні, як західні. Це означає, що послаблення обмежувальних заходів може бути пов’язане з більшими ризиками, вважають експерти.

    Послаблення правил

    Після безпрецедентних протестів проти обмежень минулими вихідними Китай намагається зробити свою політику “нульового рівня захворюваності” більш цілеспрямованою та менш обтяжливою для мешканців.

    У неділю все більше китайських міст оголосили про послаблення антиковидних обмежень. З понеділка в місті після кількох місяців локдауну знову відкриються торгові центри, ринки, ресторани та інші заклади, заявила міська влада.

    Цими вихідними в країні не було ознак значних заворушень, проте поліція превентивно вийшла на вулиці в Пекіні та в Шанхаї, де акції протесту проходили тиждень тому. Багато міст оголосили про послаблення правил ізоляції, вимог до тестування та карантинних заходів, хоча рівень таких послаблень варіюється. У суботу в Пекіні міська влада скасувала реєстрацію для купівлі ліків від температури, кашлю та болю в горлі. Це обмеження було введено через побоювання, що люди використовують жарознижувальні препарати, аби приховати симптоми ковіда.

    Влада різних районів столиці в останні дні оголосила, що люди з позитивним тестом на коронавірус можуть провести карантин удома.

    Влада Шанхая оголосила, що з понеділка мешканцям більше не потрібно буде показувати негативний тест на ковід для проїзду у громадському транспорті та відвідування парків. У неділю місто Наннін, столиця південного регіону Гуансі, відмінило вимогу наявності негативного тесту на ковід для проїзду в метро.

    Незважаючи на ослаблення обмежень, багато експертів вважають, що Китай почне відкривати країну не раніше березня, враховуючи необхідність активізувати вакцинацію, особливо серед людей похилого віку, відсоток вакцинованих серед яких значно нижчий, ніж в інших вікових групах.

    Аналітики вважають, що поки що говорити про негайну відмову від політики “нульового ковіда” говорити не доводиться, проте керівництво країни починає до нього готуватися.
    Оцінки числа смертей від коронавірусу після скасування політики “нульового ковіда” варіюються від 1,3 мільйона до більш ніж 2 мільйонів, хоча деякі дослідники вважають, що смертність можна різко скоротити, якщо зосередити зусилля на масовій вакцинації.

    Китай не відмовляється від політики нульової толерантності до COVID, але послаблює деякі обмеження

    Фото: Getty Images

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *