Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай не пояснив відсутність на саміті в Мальті: По-своєму продовжимо вирішення «української кризи»

  2023-10-30

  Хоча китайський представник не брав участі в третьому мирному саміті щодо України на Мальті, Китай продовжить по-своєму сприяти мирним переговорам і працювати над політичним врегулюванням «української кризи».

  Про це на брифінгу в понеділок заявив речник МЗС КНР Ван Веньбін, передає кореспондент Укрінформу.

  «Позиція Китаю щодо «кризи в Україні» послідовна і чітка. Ми завжди відіграємо конструктивну роль для припинення вогню й політичного врегулювання кризи», – сказав Ван у відповідь на запитання Укрінформу, чи пов’язана відсутність китайського представника на зустрічі щодо української формули миру на Мальті з небажанням Пекіна надалі відігравати активну роль у пошуку шляхів припинення російсько-української війни.

  «Китай продовжуватиме по-своєму сприяти мирним переговорам і працювати над політичним врегулюванням кризи», – заявив дипломат.

  При цьому речник дипвідомства не пояснив причин відсутності представника Китаю на Мальті, хоча на попередньому саміті в Саудівській Аравії Китай представляв спецпредставник уряду Лі Хуей.

  Як повідомлялося, 28-29 жовтня на Мальті відбувся третій мирний саміт щодо України з лідерами країн Глобального Півдня на рівні радників із зовнішньої політики та національної безпеки.

  Під час міжнародних консультацій щодо ключових принципів миру в Україні та світі було обговорено проведення Глобального саміту миру на рівні глав держав та урядів.

  Китай не брав участі в перших переговорах щодо української Формули миру в червні в Копенгагені, проте в серпні на зустрічі у Джидді був спецпредставник уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей.

  Після тієї зустрічі в офісі речника МЗС КНР повідомили Укрінформу, що участь спецпредставника Лі Хуея в міжнародній конференції щодо миру в Україні мала на меті сприяти зусиллям Пекіна з формування міжнародного консенсусу для врегулювання «кризи».

   

  Китай не пояснив відсутність на саміті в Мальті: По-своєму продовжимо вирішення «української кризи»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *