Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Китай не має чіткої позиції щодо того, хто агресор, а хто жертва, і де територія України, – експертка Плаксієнко-Бутирська

  2024-03-11

  Експертка з питань Східної Азії, магістр зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська висловилася стосовно довіри України та Заходу щодо миротворчих акцій Китаю.

  Про це вона сказала в етері Еспресо.

  "Є така багатошарова китайська дипломатія і багатошаровий китайський інтерес. Саме тому Китай, на жаль, грає на різних струнах, знаєте, і що стосується Тайваню, і що стосується російської агресії проти України. На самому початку війни багато азійських країн, зокрема Японія, казали, що ті події, які відбуваються в Україні можуть бути у нас в Азії стосовно Тайваню і тоді Китай говорив: ні, це різні речі, у жодному разі, (злісно) не порівнюйте це, Тайвань – це наші внутрішні питання, а Україна – там є різні "історичні фактори", – згадує експертка.

  Як вона наголосила, Китай говорить про те, що підтримує суверенітети усіх держав і водночас суперечить собі.

  "Навіть характеризуючи конкретну ситуацію – агресію Росії проти України, вони говорять не так, що вони підтримують суверенітет України, особливо в тих мирних пропозиціях, тому що чітко зрозуміло, що ті мирні пропозиції писалися під питання російської агресії проти України. Але вони говорять – всіх держав, тому що ми досі не можемо зрозуміти про цей суверенітет, через оцю двозначність Китаю, про що вони говорять, до якої межі вони готові якось розумітися, де правда, а де – ні, про що вони намагаються помирити сторони?" – риторично запитує Плаксієнко-Бутирська.

  Експертка з питань Східної Азії додала, що Китай у своїх переговорних позиціях проявляє хитру та амбівалентну дипломатію.

  "Якраз відсутність чіткої відповіді, хто агресор, хто жертва агресії, де територія України чітко визнана і куди повинен піти агресор. Через те, що вони не дають відповідь на це питання довіри до миротворчих акцій Китаю немає в Україні, не має в наших західних партнерів і про це було чітко сказано представнику Китаю", – підсумувала вона.

   

  Китай не має чіткої позиції щодо того, хто агресор, а хто жертва, і де територія України, - експертка Плаксієнко-Бутирська

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *