Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай направив спецпредставника до Брюсселя для покращення відносин із ЄС

  2022-05-26

  На тлі охолодження відносин з ЄС Китай направив до Брюсселя досвідченого дипломата, спецпредставника МЗС Європи У Хунбо. Про це повідомляє Politico.

  24 травня У Хунбо зустрівся з представниками Європейської ради та Єврокомісії. Як пише видання, у Європейській службі зовнішніх зв’язків китайський дипломат провів зустрічі зі своїми звичайними співрозмовниками: заступником генерального секретаря Енріке Мора та керуючим директором Азіатсько-Тихоокеанського регіону Гуннаром Вігандом.

  Як зазначив у Twitter Енріке Мора, відбулася «довга, плідна розмова про двосторонні відносини та позиції щодо російської агресії проти України, а також інші питання, які становлять спільний інтерес».

  Візит спецпредставника Китаю відбувається на тлі побоювань Пекіна, що Європа може зблизитися зі США через дії Росії. Погіршення відносин востаннє було проілюстровано жорсткими заявами ЄС на саміті 1 квітня у форматі відеоконференції за участю лідера КНР Сі Цзіньпіна.

  Як зазначається, візит спецпредставника Китаю до Брюсселя слідує за двома іншими поїздками високопоставлених китайських дипломатів до країн Балтії, Центральної та Східної Європи, а також до Балкан.

  Китай направив спецпредставника до Брюсселя для покращення відносин із ЄС

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *