Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  КИТАЙ НАМАГАЄТЬСЯ ВІДНОВИТИ ІНТЕРЕС ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТОРІВ: ЗБІЛЬШИТЬ ІМПОРТ І РОЗШИРИТЬ ДОСТУП ДО ЗОВНІШНІХ РИНКІВ

  2023-11-06

  Обіцянка прем’єра країни пролунала на тлі уповільнення китайської економіки.

  Прем’єр Державної ради Китаю Лі Цян пообіцяв, що його країна розширить доступ до іноземних ринків, а також збільшить імпорт, який цього року впав. Про це повідомляє Дзеркало тижня із посиланням на Bloomberg.

  “Ми будемо продовжувати сприяти відкритості, більшій інклюзивності та спільному використанню вигод”, – сказав Лі у неділю, 5 листопада.

  Він також пообіцяв “захищати права та інтереси іноземних інвесторів відповідно до закону”. Ці коментарі пролунали після того, як показник іноземних інвестицій у другу за величиною економіку світу став негативним вперше з моменту початку спостережень у 1998 році.

  Обіцянка збільшити імпорт з інших країн пролунала на тлі уповільнення китайської економіки, що негативно вплинуло на попит на товари з усього світу. Раніше цього місяця Китай повідомив, що у вересні імпорт скоротився на 6,2% – зниження фіксується сьомий місяць поспіль.

  Китай намагається залучити більше іноземних інвесторів в країну, щоб допомогти економічному відновленню, але економісти кажуть, що зниження прямих іноземних інвестицій за показником платіжного балансу відображає меншу готовність іноземних компаній реінвестувати прибутки, отримані в країні.

  Це пов’язано з напруженими відносинами Пекіна із Заходом і зростанням привабливості зберігання готівки за кордоном. Розвинені країни підвищують процентні ставки, тоді як Китай знижує їх, щоб стимулювати економіку.

  Лі також пообіцяв, що Китай буде активнішим у “просуванні впорядкованого і вільного потоку даних відповідно до закону”.

  У 2021 році в Китаї набув чинності новий закон про захист даних, який викликав занепокоєння серед керівників транснаціональних корпорацій щодо їхньої здатності працювати в країні. У вересні уряд країни запропонував послабити деякі суворі правила щодо потоків даних за кордон – крок, частково спрямований на те, щоб розвіяти занепокоєння і відновити економічне зростання, що сповільнилося.

  На початку 2022 року поширювалися надії на те, що економіка Китаю, а отже, і світова економіка, готова до підйому після трьох років суворих обмежень від політики «нульового COVID», яка пригнічувала попит, перешкоджала виробництву, розхитувала ланцюги постачання і спричинила найзначніше сповільнення економіки країни з часів початку ринкових реформ наприкінці 1970-х років.

  Спочатку деякі галузі китайської економіки справді зростали. У перші кілька місяців 2023 року зріс експорт, і здавалося, що навіть ринок житлової нерухомості, який невпинно падав, нарешті відштовхнувся від дна. Але наприкінці другого кварталу останні дані про ВВП показали зовсім іншу картину: загальне зростання було слабким і, схоже, мало тенденцію до зниження. Обережні іноземні інвестори і обмежені в фінансах місцеві органи влади в Китаї вирішили не підтримувати початковий імпульс, писало Foreign Affairs.

   

  КИТАЙ НАМАГАЄТЬСЯ ВІДНОВИТИ ІНТЕРЕС ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТОРІВ: ЗБІЛЬШИТЬ ІМПОРТ І РОЗШИРИТЬ ДОСТУП ДО ЗОВНІШНІХ РИНКІВ

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *