Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай надасть фінансову допомогу для підтримки ядерної безпеки України

  2023-03-09

  Китайська Народна Республіка надасть 200 тис. євро на програму технічної допомоги Україні з ядерної безпеки, що має на меті посилити безпеку українських ядерних об’єктів конкретними діями. Про це на прес-конференції в середу оголосила речниця МЗС Китаю Мао Нін, повідомляє Global Times.

  Про це рішення оголосив постійний представник Китаю при ООН та інших міжнародних організаціях у Відні Лі Сун під час засідання Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) у понеділок. Лі Сунсказав, що фінансова допомога, яку надає Китай, спрямована на підтримку дій МАГАТЕ у технічній допомозі Україні.

  Як зазначає видання, за словами Мао Нін, Китай надає великого значення питанню ядерної безпеки, активно підтримує міжнародне співробітництво в цій сфері. Міністерство закордонних справ Китаю раніше оприлюднило Концепцію глобальної безпеки, в якій чітко зазначено, що сприяння міжнародній співпраці в галузі ядерної безпеки є пріоритетною сферою співпраці.

  Китай продовжуватиме працювати з міжнародним співтовариством заради створення міжнародної системи ядерної безпеки, що характеризується справедливістю, співпрацею та взаємовигідними результатами, сказала речниця МЗС, зазначивши, що китайська сторона продовжуватиме сприяти мирним переговорам і підтримувати політичне врегулювання кризи в Україні, аби усунути ризики для ядерної безпеки та сприяти безпеці українських ядерних установок.

  Китай надасть фінансову допомогу для підтримки ядерної безпеки України

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *