Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай міг би зіграти «певну роль», допомагаючи США підтримувати Україну – Кірбі

  2023-11-15

  Китай міг би зіграти «певну роль», допомагаючи США підтримувати Україну, заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

  Про це повідомило Радіо Свобода.

  «Я думаю, що вони (лідери США та Китаю – ред.), безумовно, захочуть поговорити про те, що відбувається в Україні. Президент чітко дасть зрозуміти, що ми будемо й надалі підтримувати Україну проти російської агресії. Китай міг би зіграти тут певну роль, допомагаючи нам підтримувати Україну, сприяючи просуванню бачення президента Зеленського про справедливий мир», – сказав він.

  У Білому домі сподіваються, що це буде «дуже продуктивна, відверта, конструктивна розмова», додав Кірбі.

  Президент США Джо Байден зустрінеться з головою КНР Сі Цзіньпіном у середу під час саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у Сан-Франциско. Це буде лише друга особиста зустріч двох лідерів з моменту вступу Байдена на посаду у січні 2021 року.

  Очікується, що на зустрічі Байдена та Сі обговорюватимуть такі питання, як вторгнення Росії в Україну, війна між Ізраїлем та «Хамас», зв’язки Північної Кореї з Росією, Тайвань, Індо-Тихоокеанський регіон, права людини, виробництво фентанілу, штучний інтелект, торгово-економічні відносини тощо.

   

  Китай міг би зіграти «певну роль», допомагаючи США підтримувати Україну – Кірбі

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *