Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай матиме подвійну позицію: як Пекін відреагує на підрив Каховської ГЕС

  2023-06-09

  Підрив російськими окупантами Каховської ГЕС, який призвів до екологічної катастрофи, може вплинути на ставлення Китаю до Росії та на його позицію стосовно “мирних переговорів”.
  Про це 24 Каналу розповів політичний і громадський діяч зі США Юрій Рашкін. Він зауважив, що позиція Китаю в цьому питанні буде передбачуваною: вкотре спробувати посадити Україну за стіл переговорів з країною-агресоркою.

  Загроза, якої потрібно позбутися

  З одного боку Пекін буде демонструвати, що він не має жодного відношення до підриву Каховської ГЕС, мовляв, наші “руки чисті”.

  Водночас Китай може акцентувати увагу на тому, що з цим “небезпечним Путіним” потрібно якнайшвидше домовлятися. Тим більш, що вони попереджали, що з Росією потрібно сісти за стіл переговорів, інакше Путін ще щось жахливе зробить, – припустив політичний діяч з США.

  Це цілком очікувана логіка Пекіна. Однак Путін – це загроза, з якою не потрібно домовлятися, а якої потрібно позбутися.

  Юрій Рашкін спрогнозував позицію Китаю щодо підриву росіянами Каховської ГЕС

  Тому ані переговори з Путіним, як пропонує Китай, ані “фальшивий” мир, який нібито з ним потрібно укласти, це все не має сенсу. Адже в кінцевому результаті, на думку громадського діяча, саме українці будуть вирішувати, який результат закінчення війни вважати перемогою.

  “Тому спроби Китаю зупинити війну в той момент, коли Путін є найслабшим, загнаним в кут, є передбачуваним кроком китайської дипломатії. Але це не призведе до результатів, на які сподівається Москва та Пекін. Війна не зупиниться через цю екологічну та терористичну катастрофу”, – впевнений Юрій Рашкін.

  Китай матиме подвійну позицію: як Пекін відреагує на підрив Каховської ГЕС

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *