Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай інвестує в золото та підігріває ралі

  2024-04-29

  Ралі золота до піку понад $2400 за унцію цього року привернуло загальну увагу. І Китай, найбільший у світі виробник та покупець золота, не став винятком, пише Мінфін із посиланням на Bloomberg.

  Вигідна інвестиція

  Через низку факторів, що посилюють занепокоєння трейдерів, серед яких: погіршення геополітичної напруженості на Близькому Сході та Україні, перспектива зниження цього року відсоткової ставки в США золото почали розглядатися як вигідну інвестицію.

  Однак підігріває попит на жовтий метал активна купівля його Китаем, де і роздрібні покупці, і хедж-фонди, і ф’ючерсні трейдери і навіть центральний банк вкладають у нього кошти, вважаючи за надійний вид заощадження в нестабільні часи.

  На другому місці після Китаю йде Індія, як його вічний суперник за звання найбільшого покупця золота у світі. Але торік купівля ювелірних виробів, зливків та монет у Китаї зросла до рекордного рівня — на 10%, тоді як в Індії він упала на 6%.

  Ринок золота ще має великий потенціал зростання, оскільки багато інвесторів активно вкладають у активи, які вважаються найбезпечнішими.

  Китай і видобуває найбільше золота у світі, і імпортує його також найбільше: за останні 2 роки закордонні закупівлі золота з Китаю склали понад 2800 тонн, тобто близько третини запасів, що знаходяться у розпорядженні тієї ж ФРС США. Особливо різко імпорт зріс напередодні китайського Нового року за місячним календарем.

  Також активним покупцем золота всередині країни є Народний банк Китаю, який протягом 17 місяців поспіль проводив покупки у прагненні диверсифікувати свої резерви від долара та застрахуватися від знецінення юаня.

   

  Китай інвестує в золото та підігріває ралі

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *