Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай і США погодили проведення віртуального саміту між Сі Цзіньпіном і Джо Байденом

  2021-10-07

  Сполучені Штати і Китай домовилися про проведення віртуального саміту лідерів обох країн. Про це повідомляє “Голос Америки” з посиланням на представника адміністрації за підсумками переговорів на високому рівні, метою яких було поліпшення американо-китайських відносин.

  Ян Цзечі, високопоставлений китайський дипломат, зустрівся з радником з національної безпеки США Джеком Салліваном у швейцарському місті Цюріх.

  Китай і США погодилися вжити заходів для відновлення нормальних двосторонніх відносин. Зустріч між високопоставленими представниками обох сторін була описана, як конструктивна і така, що сприяє зміцненню взаєморозуміння. Було вирішено реалізувати консенсус, досягнутий главами держав Китаю і США в їх телефонній розмові у вересні, а також врегулювати розбіжності і уникнути конфліктів і конфронтації.

  Пан Ян Цзечі запевнив, що належне управління відносинами між Китаєм і Сполученими Штатами приносить користь фундаментальним інтересам двох країн і їх народів, а також майбутньому всього світу. Він додав, що співпраця принесе користь, а протистояння завдасть шкоди. Китай проти того, щоб визначати свої відносини з США як «конкурентні».

  Ян Цзечі також розповів про позицію Китаю з таких питань, як Тайвань, Сянґан, Сіньцзян, Тибет і права людини, а також з морських питань.

  США, зі свого боку, заявили про свою прихильність політиці одного Китаю.

  “Салліван ясно дав зрозуміти, що, хоча ми будемо продовжувати інвестувати в нашу власну національну міць і тісно співпрацювати з нашими союзниками і партнерами, ми також продовжимо взаємодію з КНР на вищому рівні для забезпечення відповідальної конкуренції”, — зазначає видання з посиланням на Білий дім.

  Сторони домовилися підтримувати регулярний діалог і спілкування з ключових питань.

  Китай і США погодили проведення віртуального саміту між Сі Цзіньпіном і Джо Байденом

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *