Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай і РФ відмовляються публічно обговорювати запуски ракет КНДР на Раді Безпеки ООН

  2022-10-05

  Китай і Росія відмовляються публічно обговорювати запуски ракет КНДР над Японією на Раді безпеки ООН, передає Reuters із посиланням на дипломатів.

  США офіційно запропонували скликати засідання з цього питання. Вашингтон також підтримали Франція, Албанія, Норвегія, Ірландія та Великобританія.

  «Китай і Росія заявили колегам Радбезу ООН, що вони виступають проти публічного обговорення», — йдеться в повідомленні.

  Своєю чергою постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд вважає, що КНДР насолоджується повним захистом двох членів цієї Ради. Іншими словами, двоє постійних членів Ради Безпеки сприяють Кім Чен Ину. «Це – очевидна спроба Китаю та Росії винагородити КНДР за її злісні дії. Рада не може серйозно сприймати таку поведінку», — додала вона.

  Дипломати стверджують, що Пекін та Москва посилалися на те, що реакція Ради безпеки ООН має сприяти пом’якшенню ситуації на Корейському півострові.

  Вранці 4 жовтня КНДР випустила щонайменше одну балістичну ракету по видимій траєкторії над Японією. Її орієнтовний політ довжиною 4600 км був найдовшим для північнокорейських випробувань, які зазвичай «підносять» у космос, щоб уникнути польоту над сусідніми країнами.

  У відповідь США і Південна Корея запустили пару балістичних ракет малої дальності ATACMS американського виробництва. Військові підтвердили, що південнокорейська ракета Hyunmoo-2 вийшла з ладу невдовзі після запуску та розбилася, але обійшлося без жертв.

  Китай і РФ відмовляються публічно обговорювати запуски ракет КНДР на Раді Безпеки ООН

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *