Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай і Бразилія підтримують конференцію щодо миру в Україні лише за участі РФ – комюніке

  2024-05-24

  Китай і Бразилія мають спільну позицію стосовно політичного врегулювання «кризи в Україні» та підтримують проведення мирної конференції, визнаної Україною і Росією, за рівноправної участі всіх сторін та з обговоренням усіх мирних планів.

  Про це йдеться в комюніке про переговори в Пекіні топдипломата Китаю Ван Ї з головним радником президента Бразилії з питань міжнародної політики Чельсо Аморімом, повідомляє Укрінформ із посиланням на МЗС КНР.

  У документі сформульовані шість пунктів, виконання яких, на думку Пекіна і Бразилії, дозволить вирішити «українську кризу», як у двох столицях називають розв’язану Росією повномасштабну війну проти України. Сама ж Росія в комюніке не згадується жодного разу і не зрозуміло, чи ці заклики взагалі стосуються країни-агресорки.

  По-перше, Китай і Бразилія закликають «усі сторони» дотримуватися трьох принципів деескалації ситуації, а саме заборони розширювати поле бойових дій, загострювати ситуацію на фронті й уникати провокацій.

  Далі наголошують на діалозі й переговорах як єдиному життєздатному шляху вирішення «української кризи».

  «Китай і Бразилія підтримують міжнародну мирну конференцію, проведену в належний час, яку визнають як Росія, так і Україна, за рівноправної участі всіх сторін, а також чесного обговорення всіх мирних планів», – ідеться в документі.

  Наступний пункт стосується збільшення гуманітарної допомоги «відповідним регіонам», запобігання гуманітарній кризі та уникнення нападів на цивільних осіб або цивільні об’єкти.

  Окремий акцент зроблено на неприйнятності використання зброї масового знищення, а також неприпустимості нападів на атомні електростанції та інші мирні ядерні об’єкти.

  Остання позиція містить заклик протидіяти «поділу світу на ізольовані політичні чи економічні групи» та докладати зусиль для посилення міжнародного співробітництва в сферах енергетики, валюти, фінансів, торгівлі, продовольчої безпеки та безпеки критичної інфраструктури.

   

  Китай і Бразилія підтримують конференцію щодо миру в Україні лише за участі РФ - комюніке

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *