Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай готує пакет порятунку фондового ринку на 278 мільярдів доларів

  2024-01-24

  Влада Китаю розглядє пакет заходів для стабілізації падаючого фондового ринку після того, як попередні спроби відновити довіру інвесторів не увінчалися успіхом і спонукали прем’єр-міністра Лі Цяна закликати до “силових” кроків.

  Про це пише Економічна правда із посиланням на Bloomberg.

  За даними агентства, посадовці намагаються мобілізувати близько 2 трильйонів юанів (278 мільярдів доларів), в основному з офшорних рахунків китайських держкомпаній, як частину стабілізаційного фонду для купівлі акцій через Гонконзьку біржу.

  Також китайська влада виділила щонайменше 300 млрд юанів з місцевих фондів для інвестування в офшорні акції державну компанію China Securities Finance або суверенний фонд Central Huijin Investment.

  За словами джерел видання, китайські посадовці розглядають інші варіанти, про них можуть оголосити цього тижня.

  “Обговорення пакету заходів підкреслюють підвищене відчуття терміновості серед китайської влади, яка прагне зупинити розпродаж, що призвів до падіння базового індексу CSI 300 до п’ятирічного мінімуму цього тижня. Заспокоєння інвесторів, багато з яких постраждали від затяжного спаду на ринку нерухомості, також розглядається як ключ до підтримки соціальної стабільності”, – пише агентство.

  Створення стабілізаційного фонду за підтримки держави обговорюється щонайменше з жовтня, хоча деякі інвестори висловлюють сумніви щодо його ефективності, оскільки попередні зусилля Пекіна з порятунку економіки не завжди спрацьовували.

  Криза нерухомості в Китаї, пригнічені споживчі настрої, різке скорочення іноземних інвестицій та зниження довіри серед місцевого бізнесу після багатьох років нестабільної політики чинять тиск як на економіку, так і на ринки.

  “Потенційний пакет підтримки має зупинити падіння в короткостроковій перспективі і стабілізувати ринки до Нового року за місячним календарем (10 лютого), але сама по собі державна купівля історично мала обмежений успіх у зміні ринкових настроїв, якщо не супроводжувалася подальшими заходами”, – сказав аналітик стратег Bloomberg Intelligence Марвін Чен.

   

  Китай готує пакет порятунку фондового ринку на 278 мільярдів доларів

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *