Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай готовий взаємодіяти з Польщею для врегулювання «української кризи»

  2023-05-20

  Перебуваючи в Варшаві, спеціальний представник уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей заявив, що Китай готовий взаємодіяти з Польщею для пошуку політичного врегулювання «кризи в Україні», повідомляє Укрінформ.

  Про це він сказав під час переговорів із заступником міністра закордонних справ Польщі Войцехом Гервелєм, як повідомляє МЗС КНР.

  «Польща є близьким сусідом України і важливою країною Центральної та Східної Європи. Китай надає важливого значення ролі Польщі в регіональних справах і готовий підтримувати комунікацію з Польщею щодо політичного врегулювання української кризи та підтримувати створення збалансованої, ефективної і стійкої архітектури європейської безпеки», – повідомив Лі.

  За його словами, «ескалація і затягування української кризи не в інтересах усіх сторін і Китай сподівається на якнайшвидше припинення бойових дій та можливість відновити мирні переговори».

  «Позиція Китаю щодо української кризи є послідовною і зводиться до просування миру та переговорів. На основі документа «Позиція Китаю щодо політичного врегулювання кризи в Україні» (мирний план Пекіна з 12-ти пунктів – ред.) Китай готовий зміцнювати діалог і обміни з усіма сторонами… та накопичувати консенсус і закласти міцну основу для припинення вогню і припинення війни», – заявив спецпредставник Пекіна.

  За словами Гервеля, польська сторона високо цінує активну участь Китаю в міжнародних справах як постійного члена Ради Безпеки ООН, і сподівається, що Китай продовжить відігравати позитивну роль у вирішенні української проблеми, сприяючи швидкому зниженню напруженості та відновленню миру.

  Проте, дипломатичне відомство Китаю не надало інформації про те, що заявив польський дипломат стосовно передумов для переговорів, зокрема, про виведення російських окупаційних військ та відновлення територіальної цілісності України.

  В Офісі Президента України відбувся брифінг щодо поточної безпекової ситуації в країні для китайської урядової делегації на чолі зі спеціальним представником уряду КНР у справах Євразії Лі Хуеєм, який 17-18 травня відвідував Київ.

  Китай готовий взаємодіяти з Польщею для врегулювання «української кризи»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *