Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай — «довгоочікуваний друг» у відновленні Афганістану: представник талібів

  2021-07-09

  Представник Талібан: ми вітаємо китайські інвестиції в реконструкцію Афганістану і гарантуємо безпеку китайських інвесторів і робітників.

  Талібан бачить Китай як одного Афганістану і сподівається провести переговори з Пекіном про інвестування в відновлювальні роботи якомога швидше, заявив прес-секретар Талібан Сухайл Шахін.

  Сухайл також заявив, що Таліби більше не дозволять китайським уйгурським сепаратистам, деякі з яких раніше шукали притулку в Афганістані, в’їжджати в країну.

  Американські спецслужби вважають, що уряд в Кабулі, швидше за все, впаде протягом шести місяців після виведення військ дозволить талібам повернутися до влади через 20 років після його повалення.

  Сухайл заявив, що після відходу американських військ необхідно провести переговори з Китаєм, найбільшим інвестором в Афганістан.
  – Ми багато разів бували в Китаї, і у нас з ними хороші стосунки, – сказав Сухайл.

  Афганістан має найбільші в світі неосвоєні запаси міді, вугілля, заліза, газу, кобальту, ртуті, золота, літію і торію на суму понад 1 трлн дол.

  У 2011 році Китайська національна нафтова корпорація (CNPC) виграла тендер на 400000000 доларів США на буріння трьох нафтових родовищ протягом 25 років, містять приблизно 87 мільйонів барелів нафти.

  Китайські фірми також отримали права на видобуток міді в Мес-Айнак в провінції Логар, приблизно в 40 км на південний схід від столиці Афганістану.

   

  “South China Morning Post”

  Напишіть відгук

  Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені Required fields are marked *