Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай допускає можливість приєднання України до формату “17+1”

  2021-04-14

  Китай допускає можливість приєднання України до формату “17+1” — переговорного майданчику країн ЦСЄ і Балкан з КНР. Про це сказав посол Китаю в Україні Фань Сянжун в ході відеоконференції «Китайсько-українська співпраця і Один Пояс, Один Шлях», що проходила 12 березня.

  Захід пройшов майже непоміченим — є повідомлення на сайті Посольства КНР в Україні та на сайті політичної партії «Опозиційна платформа – За життя».

  У відеоконференції з послом Китаю в Україні Фань Сянжунем брали участь народні депутати України, члени міжпарламентської групи дружби Україна-Китай, а також представники депутатського об’єднання «Один пояс, один шлях», створеного партією ОП-ЗЖ.

  Пан Фань Сяньжун відповів на запитання народних депутатів України. Зокрема, він прихильно поставився до ідеї приєднання України до європейського формату “17+1”, що об’єднує 17 країн Центральної та Південної Європи в їхній співпраці з Китаєм. «Робіть нам офіційну пропозицію – ми допоможемо», – сказав Посол. Примітно, що раніше вважалося, саме Пекін виступає проти приєднання Києва до даного формату.

  Посол КНР також зазначив, що залізничні вантажоперевезення за маршрутом Китай-Західна Європа через територію України протягом останнього року зросли на 100%.

  Основою для таких високих темпів розвитку, на його думку, є той факт, що час доставки вантажів з Китаю по сухопутному шляху складає всього 10 днів, тоді як морем – 45 днів. Посол запропонував учасникам відеоконференції донести цю інформацію до відома широких ділових кіл України.

  Організатором конференції виступило Посольство КНР в Україні. З повідомлень на сайті Посольства про запрошення на нього українських ЗМІ інформації немає.

  Китай допускає можливість приєднання України до формату "17+1"

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *