співробітництва
  • Новини / Загальні новини

Які винагороди отримують спортсмени за перемогу в Олімпіаді

2021-08-10

Лише на фініші змагань на Олімпійських іграх в Токіо 2020 американські олімпійці змогли випередити китайських. В активі збірної США 113 медалей (39 золотих, 41 срібна і 33 бронзових), у команди Китаю — 88 нагород (38-32-18). На третьому місці фінішували господарі турніру японці — 58 медалей (27-14-17), повідомляє Радіо Свобода.

Команда України завоювала 1 золоту, 6 срібних і 12 бронзових нагород і посіла 44-е місце.

Наприклад кожному китайському атлетові, який завоював медаль на Олімпіаді 2020, подарують по ось такому новенькому Хунци H9 (红旗 H9). Вартість такого автомобіля, в залежності від комплектації, становить від 300 до 500 тисяч юанів (46-77 тис. дол. США)

У лідерах серед тих, хто видає переможцям багато і відразу – трійка з Азії. Це Сінгапур ($737 тисяч), Тайвань ($716 тисяч) та Індонезія ($346 тисяч). До того ж в Сінгапурі $737 тисяч — це сума вже після сплати податків, а «брудними» спортсмени взагалі заробляють 1 мільйон доларів. Також частина винагороди направляється національним спортивним асоціаціям для розвитку покриття витрат майбутніх тренувань.

Скільки грошей можуть забрати призери з інших країн, проаналізував CNBC, грунтуючись на даних, зібраних з різних національних олімпійських комітетів, спортивних асоціацій, а також сайту особистих фінансів Money Under 30.