Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Як в Китаї відзначають Свято ліхтарів Юаньсяо

  2022-02-15

  Сьогодні проходить Свято ліхтарів Юаньсяо (кит. 元宵节 yuánxiāojié) — одне з найважливіших традиційних свят Китаю, яке відзначають 15-го числа 1-го місяця за місячним календарем. Воно знаменує собою закінчення святкування Китайського нового року.

  Про Свято ліхтарів складено багато різних легенд. Велика частина яких пов’язана з часом династії Хань. Імператор Веньді з династії Західна Хань у цей день був проголошений імператором. Щоб відсвяткувати знаменну подію, він наказав усюди розвісити святкові червоні ліхтарі. Саме з того дня повелась традиція: 15-го числа 1-го місяця імператор виїжджав з палацу, щоб разом з народом відзначити свято — люди влаштовували масові гуляння та виходили милуватись різнобарвними ліхтарями. У 104 р. до н.е. свято Юаньсяо стало державним.

  Як в Китаї відзначають Свято ліхтарів Юаньсяо

  Цього дня діти виносять на вулицю саморобні або куплені в магазинах ліхтарі й грають з ними. Розгадування загадок на ліхтарях — неодмінна частина святкових заходів, у відповідях яких криється народна мудрість. Той хто відгадає загадку, отримає невеликий подарунок.

  В цей день за звичаєм готують своєрідні круглі галушки з рисової муки з різноманітною начинкою з суміші цукру, олії, троянд, пюре квасолі або фініків, кунжуту, масла, шоколаду тощо. Начинку згортають у маленькі кульки, змочують їх у воді, а потім кладуть у посудину з рисовим борошном, що налипає зверху.

  Як в Китаї відзначають Свято ліхтарів Юаньсяо

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *