Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Інтерв’ю з Послом Китаю в Україні Фань Сяньжунем

  2022-04-05

  Посол Китаю в Україні Фань Сяньжун дав інтерв’ю репортеру Медіакорпорації Китаю (CMG). Пан Посол зробив офіційну заяву про розвиток китайсько-українських відносин під час нинішнього російсько-українського конфлікту.

  Репортер Медіакорпорації Китаю: Шановний пане Посол, здрастуйте! Конфлікт між Росією і Україною триває. Що ви думаєте про нинішню ситуацію?

  Посол Фань Сяньжун: Між сусідніми країнами перш за все мають бути хороші відносини. Тому ситуація, що склалася на сьогодні, викликає занепокоєння у людей і є небажаною для всіх сторін. У нинішній ситуації необхідно якомога швидше припинити війну і почати мирні переговори. Долати труднощі і прагнути до хороших результатів.

  Китай чітко висловився на підтримку політичного врегулювання. Ми чітко виступаємо за те, щоб суверенітет і територіальна цілісність всіх країн поважалися. Слід поважати норми і принципи Статуту Організації Об’єднаних Націй; слід поважати інтереси безпеки всіх країн; і слід просувати і поважати всі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню нинішньої кризової ситуації.

  Китай також докладає зусиль для полегшення труднощів у гуманітарній сфері практичними діями. Ми надали Україні партію надзвичайної гуманітарної допомоги, яка вже надійшла в країну. Китай офіційно оголосив, що також надасть Україні другу партію гуманітарної допомоги на загальну суму 10 мільйонів юанів.

  Репортер: З того часу, як вибухнув конфлікт, Китай практичними діями прагне до досягнення миру і просування переговорів. Які ваші очікування від переговорів між двома сторонами?

  Посол: На цей час Росія і Україна ведуть відповідні переговори, так що це хороший початок, поки ведуться переговори, існує надія.

  Китайці говорять, що мир є найціннішим. Сподіваємось, що процес мирних переговорів між двома сторонами може продовжуватися; є надія, що обидві сторони зможуть розумно розглянути свої відповідні проблеми і рухатися назустріч один одному. Це добре для обох сторін, тому я все ще сподіваюся, що мирні переговори зможуть досягти прогресу і успіху.

  Зараз ми активно надаємо гуманітарну допомогу Україні. Ми повинні добре надавати цю допомогу, і ми повинні передати любов Китаю українському народу.

  Репортер: Цього року виповнюється 30 років з дня встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і Україною. Як посол, що ви думаєте про відносини між двома країнами?

  Посол: За 30 років, що минули з моменту встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і Україною, уряди Китаю і України, китайська та українська сторони доклали великих зусиль для сприяння розвитку цих відносин. Відносини між двома сторонами також постійно розвиваються, ми встановили відносини стратегічного партнерства.

  Китай і Україна постійно домагаються успіхів у своєму розвитку в різних сферах, особливо в торговельно-економічному співробітництві. Китай вже стає найбільшою торговельною країною для України, і як і раніше існує великий потенціал для розвитку цієї співпраці. Економічний розвиток Китаю все більше покращується, наші сили стають міцнішими, а наші зв’язки зі світом стають все тіснішими. Це також визначає, що співпраця з Україною, безумовно, матиме все більші перспективи.

  Ми ще більше сподіваємося, що нинішня кризова ситуація в Україні може закінчитися якомога швидше і світ може бути відновлений якомога швидше. Це добре для миру і стабільності в усьому регіоні, а також сприяє розвитку нормальних і здорових двосторонніх відносин співробітництва в різних сферах з усіма країнами.

  Інтерв'ю з Послом Китаю в Україні Фань Сяньжунем

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *