Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ІНФЛЯЦІЯ В КИТАЇ ПРОДОВЖУЄ СПОВІЛЬНЮВАТИСЯ

  2015-02-16

  У промисловості та інвестиціях в листопаді зберігається негативний тренд. Зростання промислового виробництва сповільнилося до 7,2% — 7,7% у жовтні, обсяг інвестицій в капітал зріс на 15,8% — уповільнення з 15,9%. Вперше з травня прискорилося зростання роздрібної торгівлі — 11,7% -11,5% у жовтні. Обсяг банківського кредитування в листопаді виріс на 13,4% -13,2% минулого місяця. Причиною прискорення, ймовірно, є зниження базових ставок за річними кредитами — з 6% до 5,6%, проведене Народним банком Китаю в листопаді. Через стимулювання кредитування НБК розраховує надати додатковий імпульс виробництву. Однак макропоказники за жовтень і листопад викликають песимізм, і малоймовірно, що Китай потрапить в цільовий орієнтир щодо зростання ВВП, встановлений на рівні 7,5% в 2014 році.

  Інфляція в Китаї в листопаді сповільнилася до 1,4% з жовтневого рівня в 1,6%, не зреагувавши на пом’якшення монетарної політики. Низькі темпи зростання цін залишають значний простір для подальшого урізання ставок, проте Народний банк, чиє пом’якшення політики виявилося досить несподіваним, не планує найближчим часом міняти монетарну політику. Втім, НБК заперечував можливість пом’якшення і раніше, проте недостатній ріст економіки змусив ЦБ урізати ставки.

  У листопаді профіцит торгового балансу Китаю досяг нового рекордного значення і склав $ 54500 млн. Причиною цього стало зниження обсягів імпорту на — 6,7%. До відносного слабкого внутрішньому попиту на імпортні товари додалося зниження цін на нафту. У порівнянні з листопадом минулого року, фізичні обсяги імпорту нафти виросли на 8%, а вартість імпорту скоротилася на 27%. У Китаї очікують, що низькі ціни на нафту стануть додатковим каталізатором зростання. Темпи зростання експорту в листопаді сповільнилися до 4,7%, проте припинилися і значні розбіжності в торговій статистиці Гонконгу і континентального Китаю.

   economics.unian.ua

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *