Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  “Huawei сприяє розвитку української ІКТ-індустрії, даючи їй доступ до унікальних інновацій” — Директор Хуавей Україна

  2020-12-08

  Директор Хуавей Україна Ма Ці з нагоди Huawei 20 років в Україні дав інтерв’ю НВ, в якому розповів про новий онлайн-формат освітньої програми «Насіння для майбутнього» та інші реалізовані проєкти соціального партнерства.

  — Сфера освіти та підтримка фундаментальних досліджень постійно перебувають у фокусі Huawei. Якими реалізованими проєктами в цій сфері пишається ваша компанія?

  Щороку Huawei інвестує від 10 до 15% свого доходу в науково-дослідницьку діяльність. За останні десять років загальні витрати на сферу досліджень і розробок (R&D) перевищили $85,9 млрд. Компанія відкрила 26 R&D центрів у всьому світі, зокрема і в Україні. Особливу увагу ми приділяємо співпраці з університетами, адже це двосторонній процес, завдяки якому теоретичні відкриття втілюються в життя. Практичною реалізацією цієї ідеї стали авторизовані Huawei Академії інформаційних і мережевих технологій (ICT Academies), що працюють у всьому світі. У них студенти отримують можливість знайомитися з новітніми інформаційно-комунікаційними технологіями (ІКТ) і проходити відповідні сертифікаційні курси, розвиваючи свої таланти та практичні навички, необхідні для роботи в сучасній ІКТ-індустрії. Так, станом на грудень 2019 року наша компанія співпрацює з 938 університетами в 72 країнах світу, де проходить навчання понад 45 000 студентів.

  — Представлена в більш ніж 170 країнах, компанія Huawei має можливість ініціювати глобальні проєкти. Найважливішим з-поміж них стала програма «Насіння для майбутнього» (Seeds for the Future). Як ви визначаєте завдання цього проєкту, реалізованого в межах корпоративної соціальної відповідальності компанії?

  Дійсно, ця ініціатива — флагманський КСВ-проєкт Huawei. Програма «Насіння для майбутнього», започаткована 2008 року, спрямована на розвиток локальних талантів у ІКТ-сфері, допомагає обмінюватися знаннями, і сприяє глибшому розумінню та інтересу до галузі. Крім того, цей проєкт заохочує країни різних регіонів світу активно брати участь у розвитку цифрових спільнот. В Україні «Насіння для майбутнього» стартувала у 2016 році за підтримки Міністерства освіти і науки України. Відтоді 30 студентів з 14 українських університетів взяли участь у програмі й змогли відвідати Китай.

  Але в контексті глобальної пандемії всім нам треба навчитися не тільки швидко реагувати на мінливу ситуацію, але й не втрачати бачення майбутнього. Тому через карантинні заходи й обмеження Huawei перенесла програму «Насіння для майбутнього» в онлайн-формат.

  "Huawei сприяє розвитку української ІКТ-індустрії, даючи їй доступ до унікальних інновацій" — Директор Хуавей Україна

  — У чому полягає актуальність цієї ініціативи для українських студентів?

  Маючи статус світового лідера у сфері інформаційних технологій, наша компанія активно сприяє розвитку ІКТ-індустрії у країнах своєї присутності з метою підтримки їх сталого соціального, економічного й екологічного розвитку. У цьому процесі надзвичайно важливою є співпраця з партнерами — від українського уряду до окремих освітніх організацій, адже тільки завдяки спільним зусиллям можна ефективно використовувати інновації для розв’язання  глобальних проблем. Також необхідно забезпечити доступ молоді до якісної освіти, що є важливою умовою створення можливостей для сталого розвитку. Надаючи допомогу в підготовці конкурентоспроможних фахівців і забезпечуючи найкращим з-поміж них стажування в компанії з перспективою подальшого працевлаштування, Huawei сприяє розвитку української ІКТ-індустрії, даючи їй доступ до унікальних інновацій.

  — Як змінилися умови відбору і зміст програми «Насіння для майбутнього» у зв’язку з її переходом у цьому році на онлайн-формат?

  Незважаючи на викликаний пандемією перехід в онлайн, програма, як і раніше, відкрита для всіх обдарованих студентів університетів, які цікавляться новими технологіями й прагнуть дізнатися про них ще більше. Студенти мають можливість дізнаватися останні новини галузі, а також отримати з перших рук інформацію про найперспективніші IT-напрями — інтернет речей, хмарні технології, кібербезпеку і цифрову економіку.

  Найкращі галузеві експерти знайомлять учасників проєкту з новітніми трендами галузі, а також актуальними питаннями цифрової трансформації. Програма надає і великий вибір факультативних предметів, наприклад основи лідерства. А продиктований об’єктивними причинами онлайн-формат програми дав можливість розробити гнучкіший графік навчання, зробивши її доступною для більшої кількості молодих людей, зацікавлених в отриманні якісних знань і розширенні свого кругозору. Завдяки цьому, у 2020 році до «Насіння для майбутнього» долучилися 50 студентів із 21 провідного вищого навчального закладу України.

  "Huawei сприяє розвитку української ІКТ-індустрії, даючи їй доступ до унікальних інновацій" — Директор Хуавей Україна
  Фото: Huawei

  — Які ще формати співпраці і партнерства у сфері освіти і науки, реалізує Huawei в Україні?

  У багатьох вищих навчальних закладах України створені Академії інформаційних і мережевих технологій, авторизованих Huawei. Серед них Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет радіоелектроніки, Одеська національна академія зв’язку ім. О.С.Попова, Національний університет «Львівська політехніка», Національний авіаційний університет, Державний університет телекомунікацій, Львівський національний університет імені Івана Франка, а також Комп’ютерна Академія ШАГ у Харкові.

  Також Хуавей Україна активно веде проєктну роботу з низкою українських університетів із різних наукових напрямів. Зокрема, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана спільно з нашою компанією реалізує дослідний проєкт із цифрової економіки, ринку праці та професій майбутнього.

  — З якими викликами через пандемію коронавірусу COVID-19 зіткнулася система шкільної й вищої освіти? Як з ними впоратися?

  Безумовно, пандемія істотно змінює всі аспекти життя суспільства, зокрема сферу освіти. Багато школярів і студентів у всьому світі змушені навчатися дистанційно, що стало новим викликом традиційній системі освіти. Водночас ці події дали унікальну можливість ще раз переконатися, що в сучасному житті цифрові й інформаційно-комунікаційні технології відіграють вирішальну роль, дозволяючи державним органам, бізнесу, охорони здоров’я та освіти швидко реагувати на всі зміни. Але тут виникає проблема рівного доступу до онлайн-сервісів і послуг зв’язку. Наприклад, багато дітей, які живуть у віддалених районах, не можуть перейти на дистанційне навчання через відсутність якісного інтернету. А це призводить до ще глибшого цифрового розриву в освіті, який не подолати без подальшого прогресу ІКТ. Для цього необхідно продовжувати інвестувати кошти в інноваційні дослідження, зміцнювати партнерські зв’язки та шукати нові можливості.

  Ми можемо і повинні мінімізувати вплив пандемії на життя і бізнес доступним нам способом — за допомогою новітніх технологій. Але для вирішення таких глобальних проблем потрібно залучати більше молодих людей. Тому так важливо ділитися зі студентами новими знаннями, заохочувати їхню жагу пізнання та надихати їх на пошук відповідей на актуальні виклики часу, використовуючи інноваційні підходи.

   

  “НВ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *