Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Головні американські та китайські дипломати зустрілися на Гаваях

  2020-06-22

  Держсекретар США Майк Помпео особисто зустрівся з високопоставленим китайським дипломатом Ян Цзечі на Гаваях 17-го червня для проведення переговорів на високому рівні, які стали рідкістю на тлі напруженості між двома стратегічними суперниками, повідомляє Reuters.

  Дві найбільші економіки світу перебувають у сварці через боротьбу з пандемією коронавірусу і прагненням Китаю нав’язати Гонконгу законодавство про безпеку, серед безлічі проблем, які загострилися в цьому році.

  Ян сказав Помпео, що Вашингтон повинен поважати позиції Пекіна з ключових питань, зупинити його втручання в такі питання, як Гонконг, Тайвань і Сіньцзян (де проживають уйгури), і працювати над відновленням відносин, йдеться в заяві МЗС Китаю.

  Помпео, якого особливо критикували китайські дипломати і державні ЗМІ, підкреслив, що “необхідно вести взаємовигідні відносини між двома країнами”, – заявила прес-секретар Держдепартаменту США Морган Ортагус.

  “Він також підкреслив необхідність повної прозорості та обміну інформацією для боротьби з триваючою пандемією COVID-19 і запобіганню майбутніх спалахів”.

  Через кілька годин після закінчення зустрічі Китай оголосив, що його вищий парламентський орган розгляне проект законодавства про національну безпеку Гонконгу в ході сесії, яка почалася в четвер.

  Раніше міністри закордонних справ країн G7, в тому числі “Помпео”, виступили з заявою, в якій закликали Китай не приймати нове  законодавство для Гонконгу, яке критики називають посяганням на демократичні свободи території.

  Коли зустріч почалася, президент США Дональд Трамп підписав закон, що передбачає санкції проти осіб, відповідальних за репресії проти уйгурських мусульман в китайському регіоні Сіньцзян, що створює загрозу відплати з боку Пекіна.

  Ву Сіньбо, декан Інституту міжнародних досліджень в університеті Фудань в Шанхаї, сказав, що зустріч може зменшити “дипломатію мікрофонів” між двома суперечливими сторонами, але сказав, що сумнівається, що це стабілізує відносини. “Трамп продовжить критикувати Китай напередодні виборів в США”, – сказав він.

  Помпео був сильний у своїй критиці Пекіна. Це був його перший відомий контакт з Яном, так як вони обговорювали коронавірус по телефону 15 квітня, і їх перша зустріч віч-на-віч з минулого року.

  Ні одна із сторін не визначила порядок денний переговорів на Гаваях, але дипломати та інші джерела заявили, що зустріч була запрпонована Китаєм.

  Відносини між США і Китаєм досягли найнижчого рівня за останні роки. В середині травня Трамп, який уклав угоду, щоб покласти кінець руйнівній торгівельній війни, яку він почав з Китаєм, зайшов так далеко, припустивши, що може розірвати відносини з Пекіном. Підписаний у середу законопроект Трампа передбачає санкції проти китайських чиновників, відповідальних за утиск уйгурських мусульман. Трамп зменшив цю можливість, сказавши, що розглядає вимоги до санкцій як рекомендаційні, а не обов’язкові.

   

  “Дзеркало тижня”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *