Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Глава ВООЗ заявив про недоцільність китайської політики щодо Covid-19

  2022-05-11

  Глава ВООЗ заявив про недоцільність китайської політики “нульової терпимості” до Covid-19. Про це генеральний директор організації Тедрос Адханом Гебрейєсус заявив на медіабрифінгу 10 травня.

  Він висловив стурбованість у зв’язку із зусиллями Китаю щодо ліквідації вірусу. За його словами, ВООЗ не вважає політику Китаю щодо коронавірусу «обґрунтованою з огляду на поведінку вірусу».

  Глава ВООЗ наголосив: наявна інформація про вірус та нові інструменти для боротьби з ним вказують, що важливо переглянути стратегію. Він також згадує, що обговорював це питання із китайськими експертами.

  Виконавчий директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Райан додав, що необхідно враховувати вплив політики нульової терпимості на права людини.

  Своєю чергою у Китаї заблокували брифінг ВООЗ із пропозицією змінити тактику боротьби з Covid-19. Матеріали з відео та цитатами з брифінгу були опубліковані на різних акаунтах у WeChat та Weibo, ними активно ділилися китайські інтернет-користувачі. За кілька годин статті та відео заблокували.

  Глава ВООЗ заявив про недоцільність китайської політики щодо Covid-19
  Скриншот: WeChat головного редактора EKD Артема Жданова. Реакція користувачів WeChat на блокування відео. Коментарі китайською: «Вже видалено», «Вірус — це просто привід», «Репутація царя важливіша за життя простих людей».

  Цензура торкнулася також статті про брифінг ВООЗ в офіційному акаунті ООН у WeChat. Матеріал не видалено, але заборонено пересилання, а відео уривок у статті недоступний. Знайти пост можна лише на головній сторінці облікового запису ООН.

  Глава ВООЗ заявив про недоцільність китайської політики щодо Covid-19
  • Перший скриншот: обкладинка статті з інформацією про брифінг та Covid-19 в офіційному WeChat-акаунті ООН.
  • Другий скриншот: текст статті та віддалене відео з брифінгом.
  • Третій скриншот: повідомлення про заборону репостів. “Через порушення відповідних правил статтю заборонено до пересилання”.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *