Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Глава МЗС КНР Ван Ї підбив підсумки зовнішньополітичної роботи Китаю за 2023 рік

  2024-01-10

   

  Глава МЗС КНР Ван Ї підбив підсумки зовнішньополітичної роботи Китаю за 2023 рік

   

  Глава МЗС КНР Ван Ї 9 січня виступив на семінарі з міжнародної ситуації та китайської дипломатії у 2023 році в Пекіні, де підбив підсумки роботи зовнішньополітичного відомства Китаю за минулий рік і позначив найважливіші напрямки роботи на майбутнє.

  Про це повідомило “CRI Online“.

  Ван Ї, який є також членом Політбюро ЦК КПК і головою Канцелярії Комісії ЦК КПК із закордонних справ, особливо виділив головні події для китайської дипломатії у 2023 році, до яких увійшли серія зустрічей голови КНР Сі Цзіньпіна із закордонними керівниками, ґрунтовне просування людства, успішне проведення 3-го Форуму високого рівня з міжнародного співробітництва в рамках “Одного поясу та одного шляху”, розширення членства в БРІКС, успішне проведення саміту Китай-Центральна Азія та примирення Саудівської Аравії та Ірану за посередництвом Китаю.

  Глава МЗС КНР підкреслив, що все це продемонструвало зростання міжнародного впливу Китаю в нову епоху.

  “У 2023 році голова Сі Цзіньпін особисто планував і головував на двох великих дипломатичних заходах у Китаї, був присутній на трьох багатосторонніх самітах, здійснив чотири важливі візити, провів понад 100 зустрічей, переговорів та телефонних розмов, а також з широтою поглядів лідера великої партії та великої країни провів разом із різними сторонами обговорення питань дружньої співпраці та глобального розвитку”, — сказав Ван Ї.

  Нагадавши, що 2024 рік є роком 75-річчя від дня заснування Китайської Народної Республіки, а також вирішальним роком для досягнення цілей та завдань 14-ї п’ятирічки, Ван Ї заявив, що дипломатія великої країни з китайською специфікою вступила до нового етапу, в якому їй належить здійснити ще більших досягнень.

  Китай незмінно зберігає впевненість у собі та власному розвитку, а також виконує свої обов’язки як відповідальної великої країни, підкреслив Ван Ї.

   

  Глава МЗС КНР Ван Ї підбив підсумки зовнішньополітичної роботи Китаю за 2023 рік

   

  “Ми незмінно дотримуватимемося принципу справедливості, виступатимемо за побудову рівноправного та впорядкованого багатополярного світу, практикуватимемо істинний мультилатералізм і сприятимемо демократизації міжнародних відносин. Необхідно дотримуватися принципу рівності великих і малих країн. Кожна країна має своє місце в глобальній багатополярній системі і може відігравати свою роль у глобальній багатополярній системі”, — сказав міністр закордонних справ Китаю.

  Учасники зустрічі високо оцінили успіхи китайської дипломатії в 2010 році, а також висловили повну впевненість у тому, що в 2024 році на країну чекає ще більше зовнішньополітичних успіхів.

  “Я думаю, що в 2023 році в умовах складної та турбулентної міжнародної ситуації ми як і раніше досягли чудових результатів, що вже свідчить про ефективність нашої дипломатії великої країни з китайською специфікою, яка відповідає спільним інтересам країн усього світу та сподіванням їхніх народів”, — заявив Ян Боцзян, директор інституту японознавства при Китайській академії суспільних наук.

  “Звертаючи погляд у 2024 рік, я вважаю, що в умовах сталого розвитку країни, розширення відкритості зовнішньому світу на високому рівні та поглибленого просування модернізації в китайському стилі китайська дипломатія, орієнтуючись на концепцію спільного будівництва спільноти єдиної долі людства, досягне ще більш значних результатів”, — сказав Сян Хаоюй, науковий співробітник Азіатсько-Тихоокеанського дослідницького інституту при Китайській академії міжнародних досліджень.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *