Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Глава МЗС Китаю розповів про шкоду санкцій у врегулюванні української кризи

  2015-04-09

  Міністр закордонних справ Китаю Ван І сказав, що односторонні антиросійські санкції шкодять врегулюванню української проблеми. В інтерв’ю телеканалу «Росія 24» він зазначив, що вони повинні бути здійснені виключно політичними засобами, оскільки силовий варіант є безвихідним.
  «По українській кризі Китай з самого початку дотримувався об’єктивної та неупередженої позиції. Українська сторона повинна здійснювати збалансоване вибудовування відносин між різними районами, різними національностями всередині себе », – наводить його слова ТАСС. Міністр зазначив, що Україні потрібно встановити також збалансовані відносини з Росією і Євросоюзом.
  Крім того, глава китайського МЗС підтримав «прийняття і виконання нових Мінських угод», особливо підкресливши в цьому заслугу російської сторони.
  Комплекс заходів, що отримав назву «другої мінської угоди», спрямований на декалацію збройного конфлікту в Донбасі, був схвалений на саміті в Мінську 11-12 лютого главами Німеччини, Росії, Франції та України. Угода включає в себе припинення вогню, відведення всіх важких озброєнь обома сторонами для створення зони безпеки, звільнення і обмін полонених і заручників за принципом «всіх на всіх».
  Антиросійські санкції були введені навесні 2014 року в зв’язку з ситуацією на сході України за ініціативою Вашингтона. Їх підтримали країни «Великої сімки» та ряд інших держав, які тісно взаємодіють з США і Євросоюзом.
  У відповідь на санкції, спрямовані проти Росії,  7 серпня 2014 Кремль оголосив про заборону на постачання м’ясної продукції, овочів і фруктів, морепродуктів та охолодженої риби, молока і молочних продуктів з країн Євросоюзу, Австралії, Канади, Норвегії та США.

  lenta.ru

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *