Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Глава МЗС Китаю – про «українську кризу»: Історія розсудить, хто мав рацію

  2024-02-23

  Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї вважає, що «історія розсудить всі нюанси «української кризи», зокрема, хто мав рацію, а хто вчинив несправедливість, але нині найголовніше – припинити бойові дії.

  Про це він сказав в інтерв’ю китайським ЗМІ після завершення поїздки до Європи на Мюнхенську безпекову конференцію та відвідання Іспанії і Франції, передає Укрінформ із посиланням на МЗС КНР.

  За словами міністра, «криза в Україні (так у Китаї називають агресію Росії проти України – ред.)» є однією з двох головних міжнародних гарячих точок, що викликають негативні наслідки по всьому світу, і її продовження не відповідає спільним інтересам міжнародної спільноти.

  «Історія розсудить всі нюанси цієї кризи, хто мав рацію, а хто вчинив несправедливість. На цей момент найневідкладніше – відновити мир», – сказав Ван.

  За його словами, історичний досвід доводить, що кінцевою точкою будь-якого конфлікту є повернення за стіл переговорів. «Ми вважаємо, що єдиним виходом є політичне рішення», – підкреслив дипломат.

  На думку Вана, в «українській кризі» ще є проблиск надії на мир», тому не слід відмовлятися від зусиль сприяти переговорам. «Китай продовжуватиме відігравати конструктивну роль у відновленні миру та підтримувати побудову збалансованої, ефективної і стійкої архітектури європейської безпеки», – зазначив він.

   

  Глава МЗС Китаю - про «українську кризу»: Історія розсудить, хто мав рацію

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *