Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ГЛАВА КНР ЗАКЛИКАВ ДО ВІДРОДЖЕННЯ КИТАЙСЬКОЇ НАЦІЇ

  2011-10-10

  Джерело: Укрінформ
  Автор: Ольга Танасійчук

  Глава КНР Ху Цзіньтао закликав до відродження великої китайської нації, для чого необхідно завершити мирне об’єднання Батьківщини, повернувши в її лоно острів Тайвань. Це стало лейтмотивом виступу лідера на урочистих зборах у Пекіні, присвяченому 100-річчю Сіньхайської революції, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

  Керівник КНР відзначив необхідність об’єднання зусиль співвітчизників щодо недопущення незалежності Тайваню – острова, що де-юре є однією з китайських провінцій, де-факто самоврядною територією. “Ми маємо покласти кінець антагонізму між двома берегами Тайваньської протоки, залічити рани минулого і працювати спільно з метою досягнути великого відродження китайської нації”, – заявив Ху Цзіньтао.

  При цьому він підкреслив, що єдино правильним засобом відродження має стати слідування шляхом побудови “соціалізму з китайською специфікою і під керівництвом Компартії Китаю”, шляхом, який “відповідає китайським реаліям і вимогам часу, а також корінним інтересам переважної більшості китайців”.

  Голова також закликав “консолідувати і розширити якомога більше патріотичний єдиний фронт, посилити гармонійні відносини між політичними партіями й етнічними групами, релігійними конфесіями, представниками різних соціальних шарів, між співвітчизниками у Китаї і за рубежем”.

  Ху Цзіньтао заявив, що відродження Китаю було мрією Сунь Ятсена й інших піонерів революції 1911 року, що поклала кінець двухтисячилітньому імператорському правлінню в Китаї і призвела до утворення першої на просторах Азії республіки. Глава КНР нагадав слова політика, який однаково шанований і в Пекіні, і в Тайбеї, про те, що “об’єднання є надією всіх китайських людей, і якщо його досягнути, всі люди заживуть щасливо, а якщо ні – вони страждатимуть”.

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *